Skip to content


«
»

Na fotografie česky, online a jednoduše s Photoeditor.cz

Photoeditor.cz

Photoeditor.cz je jedním z dnes již mnoha online editorů fotografií. Nenabídne sice tak širokou škálu funkcí jako některé propracovanější, sází však na jednoduchost. Je navíc kompletně v češtině (i angličtině) a nabízí většinu základních úprav fotografií, které běžně potřebujeme. Poradí si s běžnými bitmapovými formáty, jako BMP, JPEG, PNG nebo GIF (statický). Rozhraní je jednoduché, všechny funkce editoru jsou k dispozici na liště s tlačítky. Editor nabízí také doplněk pro Internet Explorer a Firefox ke snadnému načítání obrázků z webu. Díky faktu, že Photoeditor.cz nevyužívá Adobe Flash, Javu ani HTML5, je možné jej bz problémů používat i se staršími prohlížeči nebo mobilními zařízeními.

Na úvodní stránce je možné ihned začít – načtením obrázku z disku nebo URL adresy. Kromě toho jsou zde vypsány funkce, které editor umí včetně odkazu na zmíněný doplněk pro prohlížeče. Veškerá funkcionalita je postavena na JavaScriptu, AJAX a PHP.

Představení editoru s možností ihned začít nahráním obrázku

Představení editoru s možností ihned začít nahráním obrázku

Jednoduše nahrajeme obrázek z disku či URL a otevře se editor s načteným obrázkem. Bohužel není možnost načtení více obrázků, například jako záložky. To však lze vyřešit otevřením více záložek prohlížeče s editorem a upravovat více obrázků.

Prostředí editoru je naprosto jednoduché a přehledné

Prostředí editoru je naprosto jednoduché a přehledné

Prostředí editoru je zcela jednoduché, přehledné a všechny funkce se skrývají na jediném panelu tlačítek nahoře. Vše je v češtině, vpravo nahoře je možnost přepnutí do anglické verze. Photoeditor.cz nabízí základní funkce pro úpravy, jako je otočení, ořez, negativ, převod do škály šedi, ale také například vkládání rámečků, textu a bublin. U funkcí, které vyžadují nastavení, se zobrazí vpravo podokno (nejde přesunout). Je možno mít otevřeno více nastavení zároveň, což je praktické a lze rychle provést více operací.

Možnost otevření více operací najednou díky podoknům

Možnost otevření více operací najednou díky podoknům

Vidíme, že můžeme snadno změnit rozměry, upravit jas a kontrast, přidat rámečky či odeslat obrázek e-mailem. To vše jednoduše v prostředí editoru, vše se odehrává pořád na jedné stránce.

Texty, rámečky a bubliny

K funkcím, které editor nabízí, patří přidání textu, rámečků a bublin do obrázku. Stačí stisknout příslušné tlačítko na panelu, nastavit a efekt ihned vidíme. U vkládání textu máme k dispozici zajímavá písma, pozor však na použití české diakritiky.

Přidání textu, rámečků a bublin do obrázku

Přidání textu, rámečků a bublin do obrázku

Nastavíme-li vlastnosti, lze bublinu či text přesouvat, měnit barvy, velikost až do stisknutí tlačítko Potvrdit. Tím se prvek fixně vloží do obrázku a nebude jako vrstva. Můžeme do obrázku také vložit jiný obrázek nebo logo Photoeditor.cz. Nelze však bohužel volit průhlednost.

Vkládání obrázku nebo loga, průhlednost však nelze volit.

Vkládání obrázku nebo loga, průhlednost však nelze volit.

Odeslání e-mailem, obrázek do mobilu a doplněk pro prohlížeč

Užitečnou funkcí je odeslání obrázku e-mailem. Obrázek upravíme a snadno jej ihned lze odeslat někomu na e-mail. Stačí vyplnit potřebná políčka.

Poslání obrázku e-mailem je snadné přímo v editoru

Poslání obrázku e-mailem je snadné přímo v editoru

Není tak potřeba otevírat e-mail ani se nespustí výchozí klient, vše jde přímo v editoru. Další zajímavou možností je funkce obrázku do mobilu. V editoru stačí kliknout na poslední tlačítko na panelu a objeví se nastavení rozměrů. Zvolíme podle rozlišení displeje mobilu. Poté se obrázek uloží a pomocí WAP si jej stáhneme do mobilu. Podrobný popis pod odkazem Obrázek do mobilu nahoře na zeleném panelu. V dnešní době je však WAP poměrně mrtvý, obrázek si snadno stáhneme z počítače pomocí Bluetooth nebo přes Wi-Fi.

V dnešní době WAP patrně nevyužijeme, přesto tato funkce zde je

V dnešní době WAP patrně nevyužijeme, přesto tato funkce zde je

Při stahování platíme dle tarifu, dnes je toto řešení na ústupu a patrně zvolíme jinou cestu stažení. Doplněk pro Internet Explorer a Firefox nedělá nic jiného, než přidá do místní nabídky pro každý obrázek na webu možnost Otevřít ve Photo Editoru. Doplněk si stáhneme z odkazu nahoře, zvolíme prohlížeč a poté Instalovat. Není nutný restart prohlížeče.

Instalace a účel doplňku k otevření obrázku ve Photoeditor.cz

Instalace a účel doplňku k otevření obrázku ve Photoeditor.cz

Photoeditor.cz je jednoduchý se všemi funkcemi na jednom panelu

Jednoduchost a řeské přehledné rozhraní, to jsou silné stránky tohoto online editoru. Některé možná nabízejí více funkcí, s Photoeditor.cz však uděláte všechny základní úpravy a navíc můžete vkládat text, obrázky, bubliny a rámečky či odeslat obrázek e-mailem. Vše na jedné stránce v prohlížeči, žádné pop-up okna. Nepotřebuje k běhu žádné doplňky a tím je rychlý. Všechny funkce jsou dostupné na jednom panelu s tlačítky a v podoknech se nastavují parametry. K dispozici je i plně přeložená anglická verze. Tento online editor rozhodně stojí aspoň za povšimnutí.

Rubrika: Představení, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)