Skip to content


«
»

Chraňte svůj počítač za pomocí Microsoft Security Essentials

Microsoft Security Essentials

Tento zdarma dostupný bezpečnostní produkt je určen pro domácí uživatele legální licence systému Windows. Nabízí ochranu proti virům, spywaru i dalším typům malwaru.

Antivirový program Microsoft Security Essentials je určen pro systémy XP, Vista a 7. Při návrhu ovládání programu a jeho celkového uživatelského rozhraní byl kladen velký důraz na obyčejného uživatele, který nechce ovládat komplikované aplikace s různými možnými nastaveními.

Instalace je velmi jednoduchá a nevyžaduje žádné speciálnější nastavení. Při ní však dochází ke kontrole legálnosti operačního systému Windows, na který aplikaci instalujete. Po dokončení instalace jste vyzváni ke spuštění rychlého antivirového testu vašeho počítače. To však samozřejmě můžete provést i kdykoliv jindy.

Samotné okno programu Microsoft Security Essentials je podbarveno jednou ze tří barev, které reprezentují určitý stav aplikace. Pokud máte okno podbarveno zeleně, je vše v pořádku. Pokud je v pozadí oranžová barva, pak není aktualizována virová databáze. Pokud vidíte červenou barvu, pak máte vypnutou real-time (průběžnou) ochranu nebo některou její část.

Hlavní okno Microsoft Security Essentials

Hlavní okno programu

Okno je dále rozděleno do čtyř záložek. První (Home) slouží ke spouštění testů a k informování uživatele o stavu aplikace a o naplánovaných testech počítače. Na samotné testy se podíváme později. Druhá záložka (Update) slouží k aktualizování virové databáze aplikace. Jedním velkým tlačítkem můžete spustit celý proces, který již nepotřebuje žádný zásah uživatele.

Okno s informacemi o aktualizacích MSE

Okno informací o aktualizacích virových definic

Pod třetí záložkou (History) můžete najít historii zásahů programu. Jsou zde zobrazeny záznamy ve třech různých kategoriích. První obsahuje všechny detekované soubory na vašem počítači. Druhá kategorie zobrazí pouze soubory v karanténě, které zde můžete odstranit nebo obnovit. Třetí obsahuje záznamy o povolených souborech, které byly označeny jako škodlivé, ale vy jste je ponechali beze změny v počítači. Čtvrtá záložka (Settings) v okně aplikace slouží k nastavení chování programu.

Záložka nastavení Microsoft Security Essentials

Možnosti nastavení MSE

Testy v Microsoft Security Essentials se dělí na tři skupiny. Quick (rychlý), Full (úplný) a Custom (nastavitelný). Rychlý sken slouží k otestování důležitých souborů na systémovém oddílu. Oproti ostatním testům je rychlý, ale samozřejmě nezaručuje nalezení všech škodlivých souborů, které se mohou vyskytovat v netestovaných oblastech.

Pokud program vyzkoušíte, určitě budete mile překvapeni. Velkou výhodu mezi konkurencí je však cena, protože Microsoft Security Essentials je zcela zdarma.

Rubrika: Bezpečnost, Počítačové programy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)