Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Maple 18 se spoustou nových funkcí, zlepšení výkonu i nové možnosti vývoje aplikací

Maple 18

Jako každý rok, tak i letos uvádí Maplesoft novou verzi svého matematicko-programátorského prostředí Maple. Spolu s MATLABem patří k nejsilnějším hráčům v oboru a nabízí prostředí pro výpočty, analýzy, modelování a programování úloh zaměřených na matematiku a její aplikace. Rozšiřuje se paleta modulů a nová verze Maple 18 nabízí stovky nových funkcí. Mezi novinky patří například tvorba kvízů, generátor fraktálů či například pokročilou analýzu časových řad.

Maple se vyvíjí již více než 30 let a za tu dobu se stal jedním z předních nástrojů pro vývoj aplikací zaměřených na matematiku a zejména její aplikace ve vědecké sféře. Nová verze zvyšuje výkon elementárních operací s lepším využití 64bitových procesorů, nabízí nové možnosti připojení k databázím, nově nabízí generování zdrojového kódu v Perlu a Pythonu a zlepšuje propojení s MATLABem.

Maple 18 nabízí novinky, mnohá zlepšení i zvýšení výkonu (zdroj Maplesoft)

Maple 18 nabízí novinky, mnohá zlepšení i zvýšení výkonu (zdroj Maplesoft)

Nová verze Maple 18 se tak dále posouvá nejen výkonem, ale zejména nabízenými funkcemi. Maple je komplexní systém pro analýzu, vizualizaci i tvorbu kompletních programů. Zlepšil se také vývoj GUI, nové prvky v tzv. Clickable Math pro automatické vkladání prvků. Nechybí vylepšení ani v oblasti simulací fyzikálních procesů, zpracování signálů, statistiky a pokročilé matematiky a řešení časově náročných úloh vhodných pro clustering.

Rubrika: Novinky, Počítačové programy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)