Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Je antivirus překoná technologie?

Viceprezident společnosti Symantec, Brin Dye, v rozhovoru pro Wall Street Journal prohlásil, že ano. Ochrana antivirem je prý značně neefektivní a zabránit dokáže pouze 45% všech infiltrací.

Symantec je jedna z nejvýznamnějších firem, pohybující se na trhu se zaměřením na zabezpečení systémů. Dye sám pak stojí např. za vytvořením populárního antiviru Norton Antivirus. Viceprezident Symantecu však prohlásil, že antiviry jsou nyní již neefektivními nástroji, a že je třeba se vydat poněkud odlišnou cestou. Do budoucna prý můžeme očekávat – což se do určité míry už naplňuje – že antiviry budou pouze jednou ze složek, jak se bránit škodlivým útokům a nejrůznějším infiltracím.

Symantec se už nyní podle Dyeova prohlášení zaměřuje např. na předání bezpečnostního know-how na nejrůznějších mítincích – začít by měly do šesti měsíců – pořádaných pro firmy, jež Symantec zabezpečuje a nebo které již byly útoku hackerů vystaveny. Společnosti jde prý hlavně o to, aby dané firmy a potažmo uživatelé pochopily, odkud a jakým způsobem jsou útoku vystaveny, a mohly se tak bránit adekvátním způsobem.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)