Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Google kolem června představí svůj tablet

Společnost Google se zabývá snad všemi oblastmi spojenými s počítačí a IT. A jak se nyní ukazuje ani pole tabletů nenechá ladem. Oznámen byl totiž tablet, který má ukázat co vše by dobrý tablet měl mít a umět.

Eric Schmidt odhalil (v prosinci 2011), že Google přijde v příštím 6 měsících s tabletem té nejvyšší kvality. Na internetu se ihned začalo spekulovat, že se bude jednat o Google Nexus Tablet – tedy obdobu těch nejlépe vybavených chytrých telefonů, kterými Google jakoby ukazuje co vše top zařízení může umět a obsahovat.

Připravovaný tablet by měl být vybaven operačním systémem Android Ice Cream Sandwich (tedy Android 4.0). Rozměry dle prohlášení Schmidta z prosince by měly být 7 palců a rozlišení displaye 1280×800 pixelů. Výroba se má (měla) začít v dubnu 2012 (takže tablety se již možná vyrábějí). V první várce má být vyrobeno nebo 1,5 až 2 miliony kusů.

Další zprávy, které se na internetu objevily, ale spekulují spíše s tím, že nový tablet místo cíle konkurovat luxusními iPadu se bude snažit konkurovat levnému Amazon Kindle Fire, který má (i dle našeho názoru) pravděpodobně větší potenciál prodejnosti a rozšíření mezi uživatele. Pokud se potvrdí zprávy, že tento nový tablet bude spíše konkurovat Kindle Fire tabletu, můžeme se těšit na cenu kolem 200 dolarů, tedy cca 4000 Kč. V našich podmínkách můžeme čekat do 5000 Kč.

Nezbývá, než se těšit na červen. O novince vás určitě budeme informovat.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)