Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Nový MacOS X 10.10 Yosemite v beta verzi uživatelům

Uživatelé MacOS si budou moci vyzkoušet novou verzi Yosemite již tento týden, kdy ji Apple uvolní uživatelům k dispozici v beta verzi. Desátá verze MacOS X 10.10 nese název po kalifornském yosemitském národním parku. Apple představil novou verzi již v červnu na konferenci WWDC 2014, kterou jste mohli sledovat online. Nyní bude beta verze nového systému k dispozici všem.

Nová verze slibuje spoustu nových vlastností a funkcí. Kromě inovovaného vzhledu a spodního „hlavního“ panelu dozná změn notifikační centrum a přibyde spousta dalších novinek. Yosemite se rovněž zaměřuje na spolupráci s mobilním iOS a nabízí synchronizaci s iOS pomocí Air-Drop sdílení, iMessaging a spousta dalších vlastností ke spolupráci desktopového a mobilního systému od Apple. Vzhled má být čistší a přehlednější. Těšit se mohou uživatelé též na inovované verze aplikací jako prohlížeč Safari, správce souborů Finder, e-mailový klient Mail a mnohé další. Rovněž vylepšené možnosti hledání a sdílení v cloudovém prostředí. Na oficiálním webu Apple se můžete podívat na stručný přehled změn a novinek.

Nyní bude uživatelům volně ke stažení k dispozici beta verze a na podzim má být uvedena finální verze, která zohlední připomínky uživatelů a testerů. Uživatelé se mohou přihlásit do Beta Programu k testování nové verze MacOS X 10.10. Stejně jako minulá verze 10.9 Mavericks, bude i Yosemite již k dispozici zdarma. A možná se dočkáme zdarma i nových Windows 9, nebo alespoň jako upgrade.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)