Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Ubuntu 14.10 Utopic Unicorn již v betaverzi ke stažení, finálně vyjde 23. října

Rozšířená a oblíbená linuxová distribuce Ubuntu vyjde v další verzi se železnou pravidelností opět v říjnu. Přesněji 23. října, ale už nyní je k dispozici první betaverze ke stažení, kterou Canonical, stojící za vývojem distribuce, uvolnil. Nové Ubuntu 14.10 s názvem Utopic Unicorn si tak můžete vyzkoušet už nyní, stáhnout si můžete 32bitovou i 64bitovou verzi jako ISO obrazy. V žádném případě nedoporučujeme nasazení coby hlavní OS, Ubuntu 14.04 LTS je nyní verzí s dlouhodobou podporou (LTS).

V této verzi Beta1 je představena nová verze GNOME 3.12 s předinstalovanou mapovou aplikací a počasím. Nová verze pokrývá i další odnože Ubuntu, tedy Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, čínský Ubuntu Kylin a Ubuntu GNOME. V případě Kubuntu je k dispozici nové rozhraní KDE 4.14, u Xubuntu doznalo změn také odlehčené Xfce rozhraní včetně podpory GTK 3.12. K dispozici je také Beta1 pro Lubuntu, Kylin a Ubuntu Cloud. Následující obrázek ukazuje postupné uvedení Ubuntu 14.10 až k finální verzi.

Plán uvedení Ubuntu 14.10

Plán uvedení Ubuntu 14.10 (Omgubuntu.co.uk)

Obrázek prozrazuje, že nové funkce byly již dokončeny 21.8., vývoj UI bude dokončen 11.9. a kernel systému bude doladěn 9.10. 2014. O týden později vyjde RC (Release Candidate) verze a ihned za týden finální verze, tedy 23.10. 2014. Pro každou verzi vždy probíhá také uživatelská soutěž o tapety, z nichž se poté několik objeví ve finální verzi. Ta již byla ukončena a uveřejněny finální tapety.

Koncem září představí Microsoft nová Windows 9 na tiskové konferenci, kde ukáže klíčové vlastnosti a funkce nové verze.

 

Rubrika: Novinky, Počítačové programy. Tagy: , , , .

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)