Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Právě vyšla nová verze Ubuntu 13.04 Raring Ringtail

Právě dnes 25.4. 2013 vyšla nová verze operačního systému Ubuntu 13.04, tradičně pojmenovaná dvouslovným názvem, tentokrát Raring Ringtail (Dychtivý fret). Nová verze přináší zejména kosmetické novinky, sjednocení prostředí s jedinou verzí Unity a snadnou správu online účtů a jejich propojení se službami. Nové Ubuntu je ke stažení v češtině a to ve 32bitové i 64bitové verzi. Ubuntu 13.04 není LTS, tedy s dlouhodobou podporou.

Mezi základní novinky především kosmetické sladění prostředí, lepší náhledyv postranním Dash panelu i celkové barevné sladění. Přináší jednotnou verzi rozhraní Unity. Kromě základní verze Ubuntu jsou v nové verzi k dispozici také další odvozené distribuce – graficky náročnější Kubuntu s prostředím KDE, Xubuntu pro slabší počítače a minimalistická verze Lubuntu s prostředím LXDE. Všechny zmíněné varianty jsou ke stažení v češtině v 32bitové i 64bitové verzi. Úložiště Ubuntu One nabízí 5 GB prostoru k synchonizaci dat v cloudu.

Vylepšena byla správa online účtů. Pouze poprvé zadáte přihlašovací údaje a poté snadno zvolíte, které aplikace budou mít k účtu přístup a které nikoli. Snad tak můžete propojit např. Google účet či Picasa s dalšími online službami.

Rubrika: Novinky, Ostatní.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)