Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

VIA Artigo A1200 je počítač s bezhlučným chlazením

Novou senzaci na trhu předvedla společnost VIA, která dokázala vytvořit počítač se systémem chlazení, který je naprosto nehlučný. Chlazení je jedním z největších zdrojů hluku u všech počítačů a navíc chlazení zabírá místo, VIA vyřešila tento problém po svém.

Společnost VIA je svými zajímavými počítačovými výtvory již celkem známá a to i přesto, že se neřadí mezi absolutní špičky na trhu. Její poslední novinkou je počítač s názvem VIA Artigo A120. Počítač není o mnoho lepší než celá řada ostatních, ale má jednu výhodu, kterou ostatní předčí, má bezhlučné chlazení. Je totiž pasivní.

Systém pro odvádění tepla je navrhnut tak, aby neobsahoval hlučné větrací zařízení a byl zcela tichý. Samotný počítač je drobných rozměrů a rozporuplného tvaru. Obsahuje dvoujádrový procesor VIA Nano X2 E s frekvencí 1,2 GHz. Grafické jádro tohoto tichého společníka podporuje akceleraci hlavních videoformátů a přehrává i videa 1080p. Obsahuje také čipovou sadu VIA VX900 a 4GB operační paměť DDR3.

Počítač umožňuje jeden USB výstup 3.0 a čtyři 2.0. Dále má vedle sebe dva Ethernet výstupy, HDMI výstup a DSUB výstup. Uživatel může zvolit jako doplňkové zařízení Bluetooth nebo Wifi. Pevný disk je v rozhraní SATA a může být i v podobě SSD.  O počítači zatím není mnoho informací. Je velmi malých kompaktních rozměrů a jeho start na českém trhu zatím není známý. V zahraničních obchodech by měl být k dispozici již do několika týdnů.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.