Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Raspberry Pi je nejmenším počítačem světa, má jen 45 gramů

Na trhu se objevil před nedávnými týdny nejmenší počítač na světě. Počítač má pouhých 45 gramů a rozměry připomíná větší krabičku od sirek. Jedná se sice o malý počítač, ale s dost velkým výkonem aby přehrával videa ve formátu 1080p.

Počítač se jmenuje Raspberry Pi a vytvořila ho stejnojmenná společnost. Jedná se o nejlepší počítač s poměry cena, velikost a výkon. Počítač obsahuje procesor ARM1176JZSF s frekvencí 700MHz. Grafika je podporovaná čipem s architekturou ARM a OpenGL ES 2.0. Operační paměť je 256MB SDRAM a jako paměť slouží SD karty.

Počítač působí na první pohled velmi legračním dojmem, když je do malinké krabičky navedeno několik kabelů od monitoru, klávesnice, myši a třeba ještě tiskárny. Velkou výhodou počítače je jeho kompaktnost, s jeho rozměry je možné ho dát do kapsy a pak na něj připojit různé komponenty. Kromě nízké hmotnosti se pyšní rozměry  85.60×53.98x17mm.

V počítači je možné využívat internetu s připojením až 100 MB/s a podporuje také Wifi. Na malé ploše počítače je velké množství konektorů včetně USB, na které je možné napojit téměř cokoliv. Počítač má za krátkou dobu své existence obrovské množství objednávek v řádech statisíců kusů. Na internetu je možné počítač pořídit za 25 dolarů, tedy kolem pětseti korun.

Oficiální stránky Raspberry Pi: http://www.raspberrypi.org

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)