Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

MiniPC MK802 je nový miniaturní počítač, kromě kompaktních rozměrů oslní i cenou

Miniaturní počítače začínají být velmi populární, nejeden uživatel by rád vyměnil velký case svého stolního počítače za menší náhradu. Výhodou mini počítačů je jejich přenosnost, je pěkné, když se může sbalit počítač do kapsy a připojit se prakticky kdekoliv.

Novinka nese název MiniPC MK802 a je od čínské společnosti RikoMagic. Tato malá krabička vzhledného designu s mnoha konektory není o mnoho větší než klasický flash disk, jeho rozměry jsou 88x35x12 milimetrů a celková hmotnost je pouhých 200 gramů. Tento malý počítač je možné připojit jak k různým monitorům nebo tiskárnám, tak i k televizím.

Tělo obsahuje USB výstup i HDMI výstup. Uvnitř počítače se nachází jednojádrový procesor Cortex-A8 s frekvencí 1,5GHz, operační paměť je 512MB RAM. Výkon počítače je tedy ideální k jednoduché práci. Interní paměť je pouze 4GB, ale je možné ji rozšířit microSD kartami o dalších 32GB. Na internet se lze připojit bezdrátově přes Wifi.

Operační systém je Android. Jedná se o novinku, která je dostupná zatím pouze na trhu v Asii, jako první začala v Číně. Na Evropský trh bude mít pravděpodobně namířeno také, odhaduje se, že by bylo možné počítač zakoupit již na podzim. Jeho cena by měla být kolem 1500kč. Malé počítače jsou senzací, která se rychle rozšiřuje, možná se jedná o odkaz, který navždy odstraní velké a hlučné počítače z naších stolů.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)