Skip to content


«
»

Pozor na osobní data při prodeji mobilního telefonu

I přes smazání všech dat a uvedení telefonu do továrního stavu totiž existuje způsob, jak původní informace o uživateli smartphonu přece jen získat.

Není daleko od pravdy, pokud prohlásíme, že na smartphony mnoho lidí nahlíží jako na něco, co značně zvyšuje kvalitu jejich života; skoro až zázrak a plod moderní doby a pokroku v oblasti techniky. Jenže každá „věc“ má svůj rub, avšak i líc.

Podstatný problém pro původního majitele může nastat, pokud se rozhodne k prodeji svého mobilního telefonu. Oním problémem je ztráta soukromí, tedy stav, kdy se druhý (třetí, čtvrtý atd.) majitel může dostat k informacím a datům původního/předchozího uživatele.

A nepomůže ani ruční smazání dat a obnovení do továrního režimu. To totiž v drtivé většině případů nevyužívá bezpečného přepsání původních dat. Zajímavý test provedla společnost Avast. Ta skoupila dvacet použitých mobilních telefonů s OS Android.

Jeho zaměstnanci se dostali k 40 000 fotografiím, 750 snímkům, 750 e-mailům a SMS, 250 kontaktům a e-mailových adres a jedné žádosti o úvěr.

Rubrika: Ostatní.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)