Skip to content


«
»

Post apokalyptická hra Fallout New Vegas

Fallout Las Vegas

Hra Fallout se stala populární již od počátku a později se k ní vraceli spíše nadšenci tahových her se zajímavým příběhem. New Vegas ovšem přináší zcela nový zážitek, hra je na rozdíl od nejstarších předchůdců zpracovaná do 3D grafiky a nabízí mnohem více možností.

New Vegas je zatím poslední z řady akčních RPG her Fallout, tentokrát ovšem od jiného tvůrce a bez přímé návaznosti na předchozí díly. Obsidian Entertainment koupil od Interplay autorská práva, aby mohl udělat další povedený výtvor z prostředí americké pustiny po nukleární válce. Ovládání postavy je z třetího pohledu. Fallout je a byla především hra pro následovníky tohoto kultu, kteří okusili vlastnosti i jedinečnou atmosféru předchozích dílů.

Fallout New Vegas

Hlavní poster Fallout New Vegas

Postava hráče může ovládat všechny druhy zbraní: chladné, střelné, těžké, energetické, granáty a pokládání min. K dispozici jsou i oblíbené schopnosti: kradení, plížení, opravy, paklíč, věda, lékař, atd. Ve hře se hodně komunikuje, řeší se úkoly, zabíjí se, obchoduje a zlepšují se schopnosti. S každým dalším úkolem se hráč dostává blíž ke svému cíli. Vybrat si může i spoluhráče, kterého vybaví zbraněmi. K základní výbavě patří, mimo zbraní, samozřejmě brnění, uzdravující stimpacky, různé přístroje, časopisy, alkohol, předměty k prodeji a mnoho dalších věcí.

Fallout New Vegas - Screenshot

Ukázka ze hry

 

Děj se odehrává tři roky od skončení třetího dílu Falloutu. Ve hře hráč začíná jako postřelený poslíček Mohave Expressu s bohatou minulostí, který je zakopán v hrobě za městem. Jeho úkolem bylo doručit žeton. Náhodou ho objeví robot a hlavní postava se dostane do rukou lékaře, který jej postaví opět na nohy. Poté následuje úprava postavy a to nejdůležitější, hráč musí zjistit kdo ho málem zabil. Dále hráč pokračuje krajinou amerického středozápadu. Po nukleární válce mnoho zvířat i lidí zmutovalo, takže prakticky na každém kroku hráč narazí na zmutovaná monstra. Ve hře nechybí ani futuristické zbraně a především je hra příjemná svojí jedinečnou a někdy i ironickou atmosférou.

New Vegas - Pohled na město

Noční pohled na město

 

Důležitým faktorem ve hře jsou vlastnosti postavy, díky kterým se může hráč zosobnit se svou postavou. Na výběr je muž i žena. Celkem je k výběru sedm vlastností:

Síla – umožňuje nosit více věcí a lepší schopnosti při boji zblízka

Vnímání – lepší šance na kritický zásah a vnímání nepřátel

Odolnost – lepší rezistence vůči zraněním, radiaci a jedům

Charisma – umožňuje přesvědčit okolní postavy a získat nízké ceny v obchodech

Inteligence – důležitá při vymýšlení dialogu a ovládání počítačů

Hbitost – lepší uhýbání střelám a míření na cíl

Štěstí – lepší kritický zásah, nalezení lepších předmětů

Podle toho, jak jsou vlastnosti nastaveny, tak se orientují schopnosti hráče. Postava může použít vojenská sedativa, která dočasně zvyšují schopnosti. Kromě těchto vlastností si hráč přidává body na atributech pro ovládání zbraní, boj zblízka atd. Některé vlastnosti se zvyšují při užití speciálních předmětů, např. brnění, zbraně, apod. Každou pátou úroveň se také volí takzvané perky, které dodají další speciální schopnosti.

New Vegas - Logo

Logo Falloutu New Vegas

 

Hra má poměrně malé systémové požadavky čímž si získala popularitu široké škály hráčů.

Operační systém: Windows XP/Vista/Windows 7

Procesor: Dual Core 2GHZ

Grafika: GeForce6 nebo ATI 1300XT

Operační paměť: 2GB RAM

Volné místo: 10GB

Rubrika: Počítačové hry.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)