Skip to content


«
»

Diablo 3 byla nejočekávanější hrou tohoto roku

Diablo 3

Nejočekávanější hrou letošního roku se stalo Diablo 3. O samotnou reklamu hry se postarala i její pověst, první díl Diabla si získal miliony fanoušků ještě dříve, než se hra dostala do 21. století. Třetí díl byl netrpělivě očekáván a po jejím oficiálním vydání vzbudil mnoho ohlasů.

Hra Diablo se stala legendární akční RPG hrou již od svého počátku. Třetí pokračování přináší, stejně jako předchozí díly, Blizzard Entertainment. Průlomovou verzí se stalo rozšíření Diabla 2 – Lord of Destruction, které hru vyneslo na první místa hodnocení. Nadcházející díl Diabla očekávali miliony hráčů po celém světě. Na třetím díle se pracovalo již od roku 2005. Plný název žánru Diabla 3 je akční 3D RPG Hack and Slash a Dungeon Crawl.

Pouze pro vybranou společnost byla na konci září 2011 vytvořena Beta verze Diablo 3, aby hráči mohli otestovat a ohodnotit hlavní přínos hry. Oficiální vydání hry proběhlo letos v květnu a hratelnost je velmi vysoká. Celkový děj Diabla 3 volně navazuje na předchozí Diablo 2.

Diablo 3

Jeden z oblíbených posterů Diabla 3

Základní postavy hry:

Barbar – postava, která se vyznačuje zuřivostí a efektním útokem je pro něj boj na krátkou vzdálenost. Postava se v mnohém neliší z předchozích dílů, ovládá těžké zbraně a může nosit těžká brnění.

Mnich – tato postava využívá k útoku především aury, rychlé údery a duchovní magii. Nejvíce je podobná postavě Paladina z druhého dílu.

Lovec démonů – postava ženy, která má k dispozici střelné zbraně, luky, kuše a dokáže pokládat pasti na své protivníky.

Šaman – zcela unikátní postava z pralesů, která umí přivolávat mrtvé a zraňovat jedovými útoky.

Kouzelník – jediná postava s plnou magickou mocí, pomocí kouzel zabíjí své nepřátele.

Diablo 3 - Postavy

Základní charaktery ve hře

 

V základních principech se Diablo 3 neliší od druhého dílu. Zabíjením protivníků se získávají zkušenosti, za které se navyšuje současná úroveň postavy v atributech síly, intelektu, vitality a obratnosti. Hráč musí plnit úkoly a dostat se vždy dál na mapě. Jednotlivé postavy mají odlišné dovednosti, které si vyberou a následně je zlepšují. Novinkou ve hře jsou řemeslníci, kteří se pořizují k výrobě a zdokonalování předmětů, jsou to kovář a klenotník.

Diablo 3 - Screenshot

Screenshot ze hry

Pro snadnější zabíjení nepřátel jsou k dispozici pomocní žoldáci: Templář (bojovník se schopností uzdravování), Lotr (lučištník) a Kouzelnice (zabíjení kouzly). U žoldáků může sám hráč volit jejich speciální schopnosti. Předměty se zde mohou prodávat buď za virtuální nebo za skutečné peníze (pomocí PayPal). Hra není ani teď stále ještě kompletní, tak lze očekávat pravidelná rozšíření a to nejenom o úkoly, ale i o předměty a kouzla.

Diablo 3 - souboj

Souboj s jedním z hlavních nepřátel

Hra běží pro platformy Microsoft Windows a OS Mac, její minimální systémové požadavky jsou:

U Windows: OS Windows XP/Vista/7 s nejnovějšími service packy a DirectX 9.0c, Intel Pentium D 2.8Ghz nebo AMD Athlon 64 X2 4400+, grafická karta NVIDIA GeForce 7800 GT nebo ATI Radeon X1950 Pro, paměť (1 GB u Windows XP a 1.5 GB u Windows Vista/7) a místo 12GB.

U Macu se liší pouze: Operační systém Mac OS X 10.6.8, 10.7.x nebo novější, procesor Intel Core 2 Duo, grafická karta NVIDIA GeForce 8600M GT nebo ATI Radeon HD 2600 a paměť RAM 2GB. Pro plnou funkčnost hry je potřeba mít aktivní internet.

Vyzkoušet si můžete demo ve starší verzi Diablo 2 a nebo si můžete hru Diablo 3 koupit levně v plné verzi zde.

Rubrika: Počítačové hry.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)