Skip to content


«
»

Nezoufejte nad omylem smazanými soubory, zachrání vás Recuva

Recuva

Určitě se vám již někdy stalo, že jste si omylem smazaly svá data z počítače. Navíc, jste-li zvyklí pravidelně vysypávat koš, pak vám nezbývá nic jiného, než využít program pro obnovení všech vymazaných souborů. Jeden takový, bychom vám dnes rádi blíže představili, neboť s ním dokážete opravdové divy.

Program Recuva je jedinečným nástrojem pro obnovení omylem smazaných dat, z prakticky jakékoliv disku. To znamená, že umožňuje obnovení ztracených souborů z vašeho pevného disku, který pravděpodobně používá systém NTFS nebo FAT. Svá ztracená data však můžete obnovit i z paměťových zařízení USB, paměťových karet fotoaparátů nebo hudebních přehrávačů. Tato aplikace je velmi snadno použitelná, s atraktivním uživatelským prostředím, které vám pomůže získat zpět ztracená data.

Průvodce pro vyhledávání dat

Srozumitelný průvodce pro vyhledávání smazaných dat

Samotný program je k dispozici ve dvou verzích. První verzi je třeba instalovat před prvním použití do počítače. Druhá verze, je tzv.“přenosná“, to znamená, že ji lze přenášet na přenosných discích. Hlavní výhodou této přenosné verze je fakt, že ji nemusíte instalovat na pevný disk, čímž se vyhnete tomu, že bude místo na pevném disku přepsáno zrovna tam, odkud chcete smazaný data obnovit. Jinak obě verze fungují naprosto stejně. Praktický průvodce se vás zeptá, zda chcete obnovit určité typy smazaných souborů, jako jsou obrázky, hudba nebo emailové zprávy. Popřípadě můžete využít možnosti, kdy budou obnoveny všechny smazané soubory bez rozdílu.

Výběr typů dat pro obnovení

Vybrat si můžete z několika typů souborů

Poté musíte zvolit, zda chcete skenovat konkrétní disk, paměťovou kartu nebo celý počítač. Nakonec ještě nesmíme zapomenout na možnost volby hlubokého skenování, které je ovšem velmi časově náročné. Samozřejmě, přesný čas záleží na velikosti konkrétního pevného disku a také na množství souborů, které jsou na něm uloženy.

Prohledávání pevného disku

Stav prohledávání počítače a to včetně času trvání

Jakmile je skenování dokončeno, zobrazí se vám v hlavním okně přehledný seznam všech smazaných souborů. Velkou výhodou je možnost změny zobrazení a to z klasického seznamu do stromové struktury, popřípadě na zobrazení souborů do miniatur. Každý zobrazený soubor je označen zelenou, žlutou nebo červenou barvou, určující, zda jej lze obnovit, pravděpodobně obnovit nebo jej obnovit již nelze. Nyní si můžete vybrat soubory, které obnovit jdou a poté stisknout tlačítko „Obnovit“. Ještě než dojde k samotnému obnovení, je třeba vybrat složku, do které se mají obnovené soubory uložit. Bohužel je však nelze přímo z programu vypalovat na CD nebo DVD disky.

Okno seznamu nalezených dat

Zobrazení všech souborů, které byly odstraněny

Při vlastním zobrazení všech nalezených souborů, si máte možnost aktivovat i pokročilý režim, ve kterém je na jedné straně zobrazen název a cesta k souborům, a na straně druhé aktuální náhled souboru, pokud je tedy k dispozici. Začínajícím a méně zkušeným uživatelům, však doporučujeme zvolit si klasické základní zobrazení, ve kterém se mnohem lépe zorientují.

Pokročilý režim zobrazených výsledků

Náhled pokročilého režimu zobrazení všech nalezených dat

Kromě klasického obnovení, v sobě programu obsahuje i funkci, která je určena pro pravý opak. Tedy pro důkladné a nevratné smazání všech požadovaných souborů. V menu si můžete libovolně vybrat možnost, která zaručí bezpečné vymazání. Kromě klasického jednorázového přepsání dat, si můžete vybrat i pokročilé vymazávání třikrát, nebo i sedmkrát. V některých programem podobného typu lze přepsání dat uskutečnit až třicet pětkrát, ale to jistě každý počítačový uživatel uzná, že takto smazávat svá data je naprosto zbytečné.

Možnosti nastavení programu

Náhled možností uživatelského nastavení

Tento program je opravdu skvělým zachráncem všech vašich souborů nebo omylem smazaných fotografií z paměťové karty. Díky pohodlným a profesionálně zpracovaným funkcím, je obnova smazaných dat opravdovou hračkou pro všechny uživatele. Na konec bychom ještě rádi upozornili na skutečnost, že při instalaci programu do počítače, máte možnost, zvolit si český jazyk. V případě, že jej instalovat nebudete, můžete si jazyk zvolit později, a to přímo v nastavení programu. Vyzkoušejte tento program i vy, vřele vám jej můžeme doporučit.

Rubrika: Návody, Počítačové programy, Představení.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)