Skip to content


«
»

Jak na ovládání vzdáleného počítače s programem TeamViewer

TeamViewer

Chtěli byste svým přátelům či známým pomoci s řešením jejich problému na jejich počítači? Nebo byste chtěli jen sdílet své obsáhlé soubory s ostatním? Nemusíte proto vyjít ani z domu, neboť existuje program, který vám umožní ovládání vzdáleného počítače rychle, pohodlně a hlavně srozumitelně.

TeamViewer se řadí mezi unikátní nástroje, které jsou určeny pro správu vzdálených počítačů a to jak s operačním systémem Windows, tak i Mac. Navíc má program tu výhodu, že je přístupný pro nekomerční účely zcela zdarma. Můžete jej tedy bez obav využít pro přenos souborů, online práci na pracovní ploše v týmu nebo online prezentaci nejrůznějších projektů. Jistě vás také příjemně překvapí skutečnost, že jej můžete, ale také nemusíte instalovat do systému. Existují totiž dvě programové verze. Uživatelé spíše upřednostňují přenosnou verzi a to hlavně proto, že ji jednoduše stáhnete do počítače a zapnete.

Instalační okno aplikace TeamViewer

Při instalaci programu si lze zvolit, zda program instalovat či nikoliv

Stejně jako mnoho dalších podobných programů, využívá standardní http port pro připojení vzdáleného klienta k hostitelskému počítači, na rozdíl od nich, však nevyužívá internetový prohlížeč. Samotné propojení opravdu velmi jednoduché a zvládne jej vytvořit i méně zkušený uživatel. Každá strana si musí stáhnout a spustit malého klienta. Velkou výhodou tohoto programu je i malé využití operační paměti a také podpora všech operačních systémů Windows i Mac.

Přihlášení do svého profilu

V programu se lze také zaregistrovat a poté přihlásit

Při spuštění programu na hostitelském programu se objeví jeho hlavní okno s dvěma záložkami. První záložka „Ovládat vzdáleně“, vám nabízí dvě možnosti a těmi jsou povolení vzdálené správy, anebo spravovat vzdálený počítač. Chcete-li umožnit vzdálenému uživateli ovládat váš počítač, pak je velmi důležité, abyste mu sdělili vaše ID a heslo, jež jsou na kartě zobrazeny. Pokud se chcete k hostitelskému počítači připojit vy, musíte zadat ty samé údaje a poté se připojit.

Zobrazení hlavní nabídky programu

Náhled možností hlavního okna programu i s přístupovými údaji

Při používání nainstalované verze programu, lze nastavit i přihlašovací obrazovku vzdáleného počítače. To umožňuje vzdálenému uživateli dokonce i restartovat hostitelský počítač v nouzovém režimu. Tato funkce je velmi užitečná, hlavně při vzdálené záchraně dat z pevného disku počítače. Aktuální připojení vzdáleného klienta k vašemu počítači poznáte velmi jednoduše. V první řadě dojde k začernění vaší tapety na ploše. Poté vám bude zobrazeno upozornění na vzdálené připojení, společně s panelem pro chat.

Druhý záložka v hlavním okně pod názvem „Schůzka“, vám dá možnost pozvat více uživatelů na jednu aktivní plochu. To znamená, že bude mít více uživatelů přístup na jeden počítač. K probíhající schůzce se můžete buď připojit, znáte-li ID, nebo si svolat schůzku vlastní.

Náhled obrazovky "Schůzka"

Vytvořit můžete také "schůzku" pro více uživatelů společně

V samotných možnostech programu, si můžete nastavit nejenom vaše jméno, ale také nastavení sítě, zabezpečení, vzdálené ovládání, zvukové konference, pozvánky či video, které můžete využít, máte-li k dispozici webovou kameru. Vytvořit si můžete také svůj vlastní seznam kontaktů, který budete mít vždy k dispozici.

Široký výběr vlastního nastavení programu

Nastavit si můžete libovolně mnoho možností v programu

Schůzky si můžete také sami naplánovat, pokud na ně nechcete zapomenout. Kromě samotného předmětu schůzky, zadáte i začátek a konec přenosu a heslo pro připojení. Takto vytvořených poznámek můžete mít neomezené množství.

Okno pro plánování schůzky

Zadat si můžete libovolné datum a čas pro začátek i konec schůzky

Poté, co je připojení navázáno, můžete s hostitelským počítačem libovolně pracovat. Spouštět lze programy, dokumenty, video soubory apod. Také je můžete libovolně nastavovat. Zapomenout nesmíme rozhodně ani na tisk dokumentů z připojené tiskárny hostitelského počítače. Jakmile jste s prací na počítači hotovi, jednoduše se od vzdáleného počítače odpojíte. Je velmi důležité připomenout, že heslo pro připojení k hostitelskému počítači je při každém novém spuštění zcela jiné.

Vyzkoušejte tento program i vy, a rozhodně nebudete zklamáni. Vše je opravdu velmi přehledné a dokonce si lze tuto aplikaci stáhnout i v českém jazyce. My jsme tento program sami vyzkoušeli a rozhodně vám jej můžeme vřele doporučit.

Rubrika: Návody, Ostatní.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)