Skip to content


«
»

Co všechno vám může nabídnout moderní elektronický deník

Efficient Diary

Mnozí z lidí si do svého osobního deníku poctivě zapisují všechny své zážitky, poznámky, schůzky, myšlenky nebo nápady. Někteří jej píší na veřejný blog, a vůbec jim nevadí, že jej čtou i ostatní lidé, jiní si své informace píši do soukromého a bedlivě střeženého deníčku. Pokud vás již unavilo psaní do klasického papírového deníku, pak jej pro vás dnes máme v elektronické podobě.

Program Efficient Diary je elegantní, snadno použitelný a výkonný elektronický diář, kterého jistě využije každý počítačový uživatel. Velmi lehce si do něj můžete ukládat jak osobní, tak i profesionální informace, které od sebe lze navzájem oddělit. Navíc jeho používání je opravdu dobře zabezpečeno. Po instalaci programu do počítače, se vám při prvním spuštění deníku zobrazí výzva, abyste si uložili vlastní přístupové heslo, které bude vyžadováno při každém spuštění. Díky tomu se tak do deníku nemůže dostat nepovolaný uživatel.

Nastavení přístupového hesla

Zvolit si můžete vlastní bezpečnostní heslo

Samotné uživatelské prostředí programu, bychom mohli rozdělit do několika částí. První částí je samotný diář. Zde máte možnost tvořit své nové záznamy, které si může samozřejmě průběžně ukládat. Kromě toho zde máte k dispozici téměř shodné editační nástroje, na které jste zvyklí z aplikace Microsoft Word. Jist vás velmi potěší i široká nabídka různých druhů písma . Takto vytvořený záznam lze uložit, nebo přímo vytisknout na připojené tiskárně. Připojit si k novému záznamu můžete i nadpis.

Tvorba nového záznamu

Náhled okna pro vytvoření nového záznamu

V horní části je zobrazen seznam všech vytvořených záznamů, společně s daty jejich vytvoření. Hlavní výhodou je také komplexní stromový přehled, a to záznamu vytvořených dne, tento měsíc, tento rok, za posledních sedm nebo třicet dní. Dokonce máte možnost si aktuální zobrazení libovolně přizpůsobit a to dokonce i barevně. Vybrat si můžete několika barevných stylů a to od XP až po Vistu.

Zákaldní okno elektronického diáře

Uživatelské prostředí diáře, spolu se zobrazením uložených záznamů

Druhou záložkou je rozšířené fulltextové vyhledávání již vytvořených záznamů. Při hledání jakékoliv konkrétní položky, bude třeba zadat několik základních informací. K samotnému textu máte na výběr hledání podle nadpisu, samotné zprávy nebo obsahu záznamu v diáři. Dále je nutné zadat i podmínky zda tento text záznam obsahuje. Druhou informací je samozřejmě čas. Záznamy můžete vyhledávat podle data vytvoření nebo data poslední změny.

Fulltextové vyhledávání záznamů

Vyhledání všech vytvořených záznamů v diáři

Poslední, třetí záložkou je koš. Do něj se ukládají všechny záznamy, které jste určily k odstranění. Souhrnný seznam záznamů k odstranění lze kdykoliv opět obnovit do původního umístění. Stejně tak je lze všechny navždy vymazat. Samotný koš vám dá „poslední možnost“ své záznamy zachránit. Pokud již k samotnému odstranění došlo, jistě vám přijde vhod funkce pro automatickou zálohu všech záznamů v programu. Kdykoliv je možné je všechny opět obnovit ze složky, do které byly zálohy prováděny.

Rozšířené možnosti koše

Zobrazení všech "vyhozených" záznamů, které lze ještě obnovit

Mimo jiného si lze program libovolně uživatelsky měnit. V nastavení máte k dispozici změnu kalendáře, písma, nebo obecných specifikací. Dokonce si můžete vybrat možnost, když se bude deník automaticky spouštět, se startem operačního systému Windows. Změnit si lze také cestu, kam budou data zálohována. Nedílnou součástí nastavení, je i „Potvrzení akce“, v níž si můžete zatrhnout vyžadování potvrzení pro smazání záznamu, nebo kopírování záznamu do schránky.

Uživatelské nastavení programu

Uživatelské volby, které si můžete libovolně měnit

Přímo v programu je integrována i kontrola pravopisu, přičemž špatně napsaná slova, vám budou červeně podtržena. Mnoho uživatelů také ocení široký výběr světových jazyků, mezi kterými nesmí samozřejmě chybět ani čeština. Díky tomu se tak v deníku mnohem lépe a také rychle zorientujete. Pokud však i přesto budete mít pocit, že v programu tápete, pak právě pro vás je zde připravena rozsáhlá nápověda, ve které naleznete rady na všechny základní otázky. Při tvorbě nového záznamu, můžete vkládat i velké množství nejrůznějších smajlíků.

Široká nabídka smajlíků

Do nově tvořeného záznamu lze vložit i smajlíky

Proč tedy své poznámky psát do papírového deníčku, když máte k dispozici jeho elektronickou podobu? Navíc je program pro všechny uživatele zcela zdarma. My sami jsme tento elektronický deníček vyzkoušeli a rozhodně vám jej můžeme vřele doporučit. Jeho široké funkce a snadné použití vás opravdu příjemně překvapí. Tak již na nic nečekejte a stáhněte si jej i vy.

Rubrika: Návody, Počítačové programy, Představení.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)