Skip to content


«
»

TuneUp Utilities 2011 vám pomůže snadno optimalizovat váš počítač

TuneUp Utilities 2011

Pokud začíná být váš operační systém čím dál tím více pomalejší, a jednoduchý úkol mu trvá nepřiměřeně dlouhou dobu, pak je to výsledkem jeho zanedbaného stavu. Především za to může fragmentování pevného disku, velké množství nepotřebných souborů a špatně udržovaný systémový registr.

Chcete-li upravit a následně zvýšit výkon počítače do optimálního stavu, pak tu pro vás máme program TuneUp Utilities 2011. S ním si můžete snadno optimalizovat nejenom klasický stolní počítač, ale také notebook nebo netbook. Umožňuje vám snížit zatížení systému počítače, který brzdí skutečné zvýšení jeho výkonu. Dokonce si budete moci přizpůsobit operační systém svým požadavkům, a to například vypnutím animací nebo různých efektů. Můžete také libovolně upravit vzhled oken nebo ikon.

Okno pro zvýšení výkonu počítače v určitých oblastech

Aplikace vám sama nabídne doporučení pro zvýšení výkonu systému

Program je plně kompatibilní se všemi operačními systémy a jeho vlastní instalace vám příliš času nezabere. Vlastní instalaci můžete provést manuálně nebo využít standardní instalátor. Při prvním spuštění programu, vám bude automaticky nabídnuta počáteční analýza vašeho systému. Na jejím základně vám poté budou sdělena určitá doporučení k dalšímu postupu. Je vám zde nabízena i vlastní defragmentace pevného disku nebo dokonce i obnovení smazaných souborů.

Konrola pevného disku počítače

Pro vlastní kontrolu si můžete zvolit libovolný pevný disk

Po prvotní analýze vám bude zobrazena základní nabídka programu, které je rozdělena do pěti záložek, které se vám zobrazují najednou v levé části obrazovky. Najde zde Status a doporučení, Optimalizace systému, Uvolnění místa na disku, Opravy problému a Přizpůsobení Windows. Každá z těchto karet je velmi dobře zorganizována, takže nalezení přesné funkce je opravdová hračka.

Hlavní okno programu TuneUp Utilities 2011

Při zjištění problému vás ihned hlavní okno programu upozorní.

Velkou výhodou tohoto programu je automatická údržba vašeho systému, který vám usnadní život. Nebudete se muset o systém tak často starat a svou pozornost díky tomu můžete zaměřit tam, kde je to opravdu třeba. Součástí programu je i kontrola a defragmentace pevného disku a systémového registru. Jistě vás zaujme i Status indikátor, který vám umožní mít vždy rychlý přehled o provedených aktualizacích a další možností, které ještě mohou být provedeny, aby byl systém optimální.

Kompletní zobrazení všech funkcí programu

Přehledná nabídka všech funkcí, kterých můžete v programu využít

Součástí systému je také funkce „Deactivator“, který vám umožní vypnout všechny nainstalované aplikace, a to bez nutnosti jejich odinstalace ze systému. To vše můžete provést pouhým jedním stiskem. Díky tomu se výkon vašeho počítače znatelně zvýší a to i jeho samotný start. Pokud vám dříve startování systému trvalo jednu až dvě minuty, nyní to počítač zvládne sotva za polovinu času. V záložce pro optimalizaci najde i standardní funkce pro manuální zákaz programů, spouštějících se automaticky se startem operačního systému.

Náhled okna funkce "Deactivator"

Vypnout si můžete kterýkoliv ze zobrazených programů

Velmi zajímavou funkcí, kterou bychom tady rádi zmínili je tlačítko „Turbo režim“, který vypne všechny nadbytečné programy, včetně vzhledu systému a tím dočasně zvýší výkon počítače.

Náhled okna pro Turbo režim

Jediným tlačítkem spustíte Turbo režimu, pro zvýšení výkonu

Záložka „Čištění pevného disku“ vám pomůže s odstraněním nepotřebných souborů, které vám na disku zabírají drahocenné místo. V přehledném seznamu vám budou zobrazeny všechny dočasné a zastaralé programy, společně s jejich aktuální velikostí. Stejně tak zde můžete odstranit všechna svá citlivá data.

Náhled obrazovky pro přizpůsobení Windows

Přizpůsobit si můžete téměř jakoukoliv součást systému Windows

Další karta „Odstranění problémů“ je užitečná zvláště tehdy, naskytnou-li se ve vašem systému Windows běžné problémy. Vše vám bude detailně zobrazeno i se všemi možnostmi nápravy. Poslední záložkou, je vlastní přizpůsobení systému Windows, které vám dovolí upravovat nejenom vlastní ikony na ploše, ale především témata, spouštěcí a přihlašovací obrazovku apod. Jistě si se všemi funkcemi dokonale vyhrajete.

Co bychom na závěr měli dodat? Program TuneUp Utilities 2011 je skutečně profesionálním programem, který vám účinně pomáhá zvýšit výkon vašeho počítače. Proč jej tedy nevyužít, když je kompletně k dispozici zcela zdarma.

Rubrika: Představení.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)