Skip to content


«
»

Vypalovat svá data můžete pohodlně s programem Ashampoo Burning Studio Free

Ashampoo Burning Studio

Na internetu je k dispozici nejrůznější software pro vypalování dat na CD, DVD Blu-ray disky. Ovšem většina z nich nabízí čím dál tím více nejrůznějších možností, a tak se jejich používání stává pro běžné počítačové uživatele stále složitější. Pokud si tedy chcete svá data vypálit snadno a rychle, pak vám dnes jeden srozumitelný program představíme.

Program Ashampoo Burning Studio je jedinečný nástroj, který lze používat nejenom pro vytváření vlastních disků CD, DVD a Blu – ray, ale stejně tak i k tvorbě kopií již existujících disků. Velkou výhodou je podpora dlouhých názvů u DVD disku a to až sto dvacet sedm. U CD disků je to šedesát čtyři znaků. Dokáže bez problémů pracovat se všemi vypalovacími mechanikami. Součástí programu je nejenom oblíbený a již mnoho let osvědčený ovládací systém „táhni a pusť“, ale především i možnost nastavení českého jazyka.

Výběr vzhledu uživatelského prostředí

Vybrat si můžete ze dvou atraktivních vzhledů

Samotné uživatelské prostředí je zpracováno nejenom velmi přehledně, ale také účelně. Navíc si můžete kdykoliv změnit kompletní vzhled celého programu. V každé, z devíti záložek najdete přesně ty funkce, které potřebujete. Mezi těmi základními nesmí chybět vypalování souborů a adresářů, zálohování nebo obnovení souborů a adresářů, vypalování nebo Ripování hudby, vypalování filmů či fotografií, smazání CD-RW apod.

Náhled hlavního okna programu

Přehledné uživatelské prostředí se všemi funkcemi

Jak již bylo řečeno, v programu můžete kopírovat již stávající disky. Přitom celý vypalování proces je velmi jednoduchý a to díky průvodci, který vás vším provede. Program vám sám řekne, kdy máte vložit prázdný disk, který poté zkontroluje, zda obsahuje tolik místa, kolik je pro vypálení dat potřeba. Nesmíme zapomenout zmínit také skutečnost, že program Ashampoo Burning Studio zvládne vytvářet a poté vypalovat mnohé formáty obrazu disku, jako jsou například ISO, CUE nebo BIN.

Okno pro vypalování obrazu disku

Vytvářet si můžete v programu i obrazy disku v několika formátech

Nyní bychom vám velmi rádi, alespoň částečně, řekli o samotném průběhu vypalování vlastních souborů nebo adresářů na CD nebo DVD disk. Poté, co si tuto funkci vyberete v nabídce, vám bude zobrazeno okno, do kterého si vložíte libovolné soubory pro vypálení. Povedený grafický měřič ve spodní části vám zobrazí odhadovanou velikost na disku a podle toho vám také doporučí, zda je pro vypálení vhodný CD nebo DVD disk. Následně budete vyzváni, abyste příslušný disk do mechaniky vložili, a poté započne samotné vypalování.

Funkce pro vypalování vlastních dat

Náhled odhadovaného místa pro vypálení dat na CD nebo DVD

Samotný program můžete také využít jako záložní nástroj pro ochranu svých dat, přičemž velké zálohy budou rozloženy podle potřeb na více disků. Samozřejmostí je i následné obnovení všech dat a to pouhými několika kliknutími myši.

Funkce pro zálohování dat

Zálohování vybraných souborů a adresářů

Zcela samostatnou a velmi širokou kapitolou je i vlastní vytvoření a vytištění CD a DVD obalů a potisků. Na výběr máte mnoho různých formátů, a to nejenom klasickou DVD krabičku, ale i Audio krabičku, plastový CD či DVD obal nebo samotný disk. Poté, co si z nabídky vyberete ten správný, máte možnost volby formátu papíru a dokonce i vložení libovolného obrázku.

Tvorba obalů a popisků na CD a DVD

Snadno si můžete vytvořit i vlastní obal na své CD nebo DVD

Velmi často využívanou funkcí je ti i možnost smazání přepisovatelných disků CD-RW nebo DVD+RW. Díky tomu, si na ně můžete ukládat vždy nová data, pokud samozřejmě ty stará dokonale smažete. Co se týká vlastního Ripování hudby, tvorby audio a video disků je vždy všechno jednoduše a přehledně popsáno, takže mohou program používat i méně zkušení uživatelé. I když funkce pro experty doporučujeme využívat jenom pokročilým uživatelům, neboť by mohlo dojít ke ztrátě dat, uložených na přenosných discích.

Vypalování audio souborů

Zvlášť lze vypalovat nejenom filmy, ale také audio soubory

Takto kvalitních a široce použitelných programů pro vypalování je opravdu velmi málo. Navíc díky integrované nápovědě a přehlednému průvodci jej mohou bez obav využívat i méně zkušení uživatelé. Vyzkoušejte tento program i vy, a přesvědčte se o jeho kvalitách na vlastní kůži.

Rubrika: Návody, Počítačové programy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)