Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Monitor s připojením přes USB, toť Philips 221S3UCB

Máte ekologické smýšlení? Také vnímáte rostoucí ceny elektrické energie nebo proste jen nechcete mít tolik kabelů kolem počítače? Jde zde novinka – monitor s jediným kabelem – a to tím do USB.

Se zajímavým řešením přišla společnost Philips, která dnes produkuje jedny z těch úspornějších LCD monitorů. Její produkt Philips 221S3UCB je totiž natolik úsporný – byť se jedná o 22″ monitor s rozlišením Full HD (1920×1080 pixelů), že jej stačí napájet jen z USB portu počítače.

Aby byl monitor opravdu zajímavý tak z USB portu je nejen napájen, ale používá jej i pro přenos signálu. Stává se tak téměř ideálním společníkem k vašemu notebooku či nízkoenergetickému nettop počítači.

Aby vše fungovalo jen přes USB port je zapotřebí speciální software – ovladač, který v počítači vytvoří virtuální grafickou kartu a s monitorem poté spolupracuje přes softwarovou podobu technologie DisplayLink. Oficiálně je zatím ovladač pro Windows, do budoucna byl měl být i pro Mac OS. Podpora Linuxu je dle informací na internetu také funkční, i když není oficiálně výrobce podporována. Umožňuje ji ale právě použití standardizované technologie DisplayLink.

Jedna z největších výhod tohoto monitoru – pouhý jeden USB kabel – je i největší slabinou. Monitor dle informací přenášený obraz přes USB komprimuje a navíc se snaží přenášet pouze ty části obrazu, které se změnily. Což např. při přehrávání videa nebo hraní počítačové hry nemusí být účinné. Poté se pravděpodobně může uchýlit i ke ztrátové kompresi, která bude obraz více či méně degradovat.

Jako ideální se tedy nabízí použití monitoru pro kancelářskou práci.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)