Skip to content


«
»

Shakes & Fidget vás přenese do animovaného světa skřítků, elfů a trpaslíků

Shakes & Fidget

Chtěli byste si zahrát online akční hru, ve které na vás čekají vražední králíčci či další nebezpečná zvířátka?  Pak rozhodně čtěte dále! Otevírá se před vámi animovaný svět s mnoha vtipnými, ale velmi zákeřnými bytostmi a monstry. Ponoříte se do velkolepé říše, plné magie, páchnoucích močálů a náročných úkolů.

Vaše nevšední dobrodružství ve hře Shakes & Fidget začíná výběrem bojové třídy, za níž budete hrát. Stát se můžete válečníkem, kouzelníkem nebo lovcem. Jakmile se rozhodnete, přesunete se k vytvoření své vlastní postavy. Velmi důležitá je také volba jedné z osmi různých ras. Samozřejmě, že každá z nich má své určité výhody a nevýhody. Démon je například neuvěřitelně silný, ale chybí mu některé důležité schopnosti, jež jsou výsadou mrštných elfů. Zvolit si můžete například i člověka, trpaslíka, gnóma, orka, temného elfa či skřítka. V neposlední řadě přichází na výběr i pohlavní vaší postavy. Jakmile si tyto důležité aspekty vyberete, můžete přejít k dalšímu kroku, kterým je vzhled postavy.

Výběr třídy hlavního hrdiny

Tři různé bojové třídy

Na své postavě si můžete upravit mnoho různých prvků. Od samotných očí a obočí, se přesunete přes ústa, nos a uši. Zapomenout nesmíte rozhodně ani na styl vlasů či jejich barvu. Na samém konci, svou postavu můžete obohatit o extra prvek, kterým můžete být jizva, mateřské znaménko, páska přes oči nebo slušivé pihy. Pro ty, kteří se nemohou rozhodnout, jaký vzhled si vytvořit, je tu tlačítko „los“, které vygeneruje náhodný vzhled. Poté, co si svou postavu dokončíte, se můžete přesunout do samotné hry. Důležité, je ještě upozornit, že pro hraní této hry je zapotřebí jakýkoliv internetový prohlížeč a připojení k internetu.

Editor pro úpravu vzhledu a výběr rasy

Tvorba vzhledu hlavního hrdiny

Herní menu, je strukturováno v podobě malého města, které je skryté za dveřmi různých záložek. V hospodě se setkáte s nabídkou různých úkolů. Zvolit si můžete vždy ze třech nabídek. Jednotlivé úkoly se od sebe liší nejenom výší odměny a zadáním, ale také délkou trvání. To, zda vybraný úkol můžete přijmout či nikoliv, závisí především na dostupné touze po dobrodružství vašeho hrdiny. Každý hrdina má celkem sto minut na jeden den. V závislosti na délce úkolu, tak budete moci splnit různý počet úkolů. Úkol, který například trvá dvacet minut, vás bude stát i dvacet minut z vaší touhy. Touha se obnovuje každý den, a to vždy o půlnoci.

Hospoda s časomírou touhy po dobrodružství

Základní obrazovka hospody

Plenění přijatých úkolů je však ve hře trochu nevýrazné. Jakmile na daný úkol kliknete, zobrazí se vám časomíra s následným odpočítáváním stanového času a to bez jakékoliv akce. Poté se objeví animovaný souboj, který ovšem probíhá zcela automaticky. Na konci vítěz obdrží slíbenou odměnu, včetně zkušeností, jež jsou zapotřebí pro posun do další herní úrovně. Stejně tak je užitečná i aréna. V ní můžete hledat své protivníky, se kterými budete následně bojovat. Pokud vyhrajete, získáte nejenom tolik cenné zkušenosti, ale také určitou část zlata, kterou měl daný hráč v tu chvíli u sebe. Ovšem pokud prohrajete, soupeř získá zlato od vás. Před samotným bojem se vám vždy zobrazí i aktuální herní úroveň daného hráče.

Zobrazení stylu automatického boje v úkolu

Ukázka souboje s nepřítelem

Další záložkou je hlídka. Je to vlastně druh práce, za kterou můžete získat slušnou sumu peněz. Využívá se hlavně přes noc, kdy s postavou nehrajete. Nastavit si můžete časový limit podle vlastního uvážení. V závislosti na tom, vám budete poté vyplacena odměna. Zcela samostatnou kapitolou v této hře je zbrojírna, a také čaroobchod. Ten představuje jednu z hlavních možností, jak můžete získat různé zbraně a magické předměty.

Hodnostní žebříček ve hře

Žebříček s hodnocením všech hráčů

Do své postavy, můžete totiž vkládat různé předměty, které vylepší tolik potřebné atributy, jako je síla, obratnost, inteligence, výdrž, štěstí, obrana, vyhýbání, poškození, životy a kritický zásah. Tyto předměty jsou rozděleny podle toho, kam patří a to na čepice, oděvy, rukavice, boty, přívěšky, pásky, prsteny a amulety. Samozřejmě, že s vyššími herními úrovněmi, roste také jejich pořizovací cena. Zatímco ve zbrojírně, si můžete pořídit nejrůznější zbraně, oděvy apod., v čaroobchodě jsou k dispozici jen lektvary či kouzelné amulety.

Náhled důležitých obchůdů ve hře

Obrázek čaroobchodu a zbrojírny

Určitou výhodu pro hráče, představuje stáj. Nabízí vám celkem čtyři různá zvířata, která vám pomohou zkrátit čas, potřebný na jednotlivé úkoly. Vzhled zvířat, se liší podle toho, jakou třídu jste si na začátku hry vybrali. Ovšem jejich princip je stejný u všech hráčů. První zvíře je zpravidla velmi pomalé, ale také cenově dostupné. Ušetří vám deset procent času, strávených na úkolech. Druhé zvíře, je již o poznání rychlejší a šetří vám dvacet procent času. Třetí zvíře je již trochu dražší a dokáže vám uspořit až třicet procent doby. Poslední zvíře je legendární Griffinodrak, který vás bude stát prémiové houbičky, ale za to dokáže čas zkrátit o celých padesát procent. Délka používání je u všech zvířat čtrnáct dní.

Náhled stáje s dostupnými zvířaty

Vybrat si můžete ze široké nabídky zvířat

Chcete-li hrát hru společně s ostatními hráči, můžete se přidat k již existujícím cechům, nebo si založit svůj vlastní. Nejenom, že budete do určité míry chráněni před ostatními hráči, ale můžete společně procházet cechovní podzemí nebo útočit na ostatní cechy. Vítězný cech dostane nejenom zlaťáky, ale také body pověsti. Podzemí lze hrát i se svou vlastní postavou. V každé úrovni na vás čeká jiné monstrum, které máte za úkol porazit. Za odměnu získáte magické předměty s vysokými atributy. Základní a vlastně téměř jedinou měnou ve hře jsou zlaťáky a stříbrňáky. Za zvláštní houbičky, si můžete pořídit lepší věci, ale pořídit si je lze pouze za reálné peníze, nebo od poraženého nepřítele.

Nebezpečná monstra, číhající v podzemí

Obrázky nepřátel v cechovním podzemí

 

S ostatními hráči můžete libovolně komunikovat a to prostřednictvím elektronické pošty přímo ve hře. Podle počtu bodů vašeho věhlasu, který získáte od poražených protivníků, budete postupovat v tabulce síně slávy. V poslední záložce, s názvem „volby“, si můžete změnit svůj registrační email, přihlašovací heslo, nebo si změnit svůj obrázek. Hra je velmi pěkně graficky vytvořená, a tvůrci přinášejí stále nové herní možnosti, takže se v ní nebude rozhodně nudit. Máte-li chuť se pustit do tajemného světa skřítků a elfů, pak rozhodně neváhejte ani minutu.

Rubrika: Počítačové hry, Představení, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)