Skip to content


«
»

Založit si svou farmu, můžete v nové online hře s názvem Big Farm

Big Farm

V dnešní době, jsou u většiny hráčů velmi oblíbené online hry, které se nemusejí navíc ani instalovat do počítače. Nejmladší přírůstek v této „online rodině“ her, bychom vám chtěli dnes trochu podrobněji představit, včetně všech možností a funkcí, které vám může nabídnout. Hraje ji k dnešnímu dni již téměř osmdesát tisíc hráčů. Můžete si být jisti, že na vás čeká nezapomenutelný herní zážitek.

Pokud jste o online hře Big Farm ještě neslyšeli, tak dávejte velký pozor. Základní princip hry je vlastně velmi jednoduchý. Vaším úkolem bude postavit a následně vést svou vlastní farmu s nejrůznějšími zvířaty a plodinami, které musíte sadit, sklízet a samozřejmě prodávat. Na samém počátku hry si musíte zdarma zaregistrovat svou herní přezdívku, pod kterou ve hře budete následně vystupovat. Jakmile dokončíte všechny potřebné kroky, můžete se přesunout na svou farmu. Z počátku se nesmíte leknout malé velkosti své farmy. Postupně si ji můžete zvětšit do velkolepých rozměrů.

Velikost farmy při první návštěvě

Náhled základní podoby farmy

Na samotné farmě se vyskytují i různé budovy, díky nimž můžete pěstovat slepice, krávy či prasátka. Kromě toho jdou zde i provozní stavby, ve kterých se produkty dále zpracovávají. Mezi ty základní patří rozhodně stodola, do které bude uskladňovat vše, co sklidíte. Jeho základní kapacita je pět set kusů od každé plodiny či zvířete. Každou stavbu, která se na farmě nachází, můžete rozšiřovat, a tím zvýšit jejich kapacitu nebo konečný výnos. Samozřejmě, že vše něco stojí, a ani tato hra nebude výjimkou. Existují zde dva druhy peněz, dolary a zlaťáky.

Zobrazení všech informací o farmě

Zobrazení financí, herní úrovně a spokojenosti

Dolary budete postupně vydělávat, prodejem svých plodin nebo zvířat. Zatímco zlaťáky jsou prémiovou měnou, kterou si můžete koupit za reálné peníze. Díky tomu tak budete mít určité výhody, jako například rychlejší sklízení plodin, chov zvířat apod. Tyto zlaťáky nejsou ke hře nutností.

Ovládací panel ve hře Big Farm

Hlavní panel s důležitými ovládacími prvky

Nyní bychom vám rádi přiblížili princip pěstování a chovu dobytka. Na své farmě, si můžete vybudovat pole, na kterém lze poté pěstovat jednu ze čtyř plodin – luční kvítí, kukuřici, zelí nebo pšenici. Proto, abyste je mohli vysadit, potřebujete určitou finanční částku a samozřejmě čas. Velikost obou těchto faktorů je závislá na druhu plodiny. Tak jako každou stavbu, i pole si můžete vylepšit na vyšší úroveň, díky čemuž z něj budou výnosy větší. Chov zvířat funguje téměř na totožném principu. Z plodin musíte ve mlýně vyrobit krmivo, se kterým následně nakrmíte svá zvířata. Po určité době, vám přibudou nové kusy prasat, slepice vám dají vejce a krávy zase mléko. U zvířat je vedlejším produktem hnůj, ze kterého můžete vyrábět hnojivo, jenž je zapotřebí do jablečného sadu.

Plodiny, které můžete libovolně vysévat

Nabídka výsevu na volné pole

Proto, aby vaše farma dobře fungovala, potřebujete samozřejmě zaměstnance. Ty získáte postavením obytného domku. Musíte si však dávat pozor, neboť každý zaměstnanec pracuje pouze tehdy, je-li spokojený. Pokud spokojenost klesne do červených hodnot, promítne se tato skutečnost do vyšších cen, které je nutné zaplatit při výsevu. Proto, aby vaši zaměstnanci byli spokojeni, musíte stavět různé dekorační předměty, jako jsou zahrádky, stromy, zeleninové zahrady, fontány, místa na grilování, útulné pikniky apod.

Dekorační předměty, zvyšující spokojenost zaměstnanců

Nabídka dekoračních předmětů pro výstavbu

Nespornou výhodou této hry jsou jednotlivé herní úrovně, kterými postupně procházíte. K dispozici vám budou nejrůznější úkoly, typu zasaď určitý počet plodin, rozšiř velikosti farmy apod. Pokud je budete úspěšně plnit, budou se vám přičítat hvězdičky zkušenosti, které vás následně posunou do vyšší úrovně. V každé úrovni může své budovy dále vylepšovat, nebo vám budou odemčeny nové pomůcky či plodiny. Samozřejmě, že se zvyšující se úrovní, budou úkoly těžší, ale závisle na tom dostanete i větší odměnu v podobě finančních prostředků nebo bodů zkušenosti. Proto vám důrazně doporučujeme všechny úkoly poctivě plnit.

Podrobnosti úkolu, v dané herní úrovni

Zobrazený úkol, který můžete ve hře plnit

Další herní možností je sdružování hráčů do farmářských spolků. Tyto spolky jsou rozhodně velmi výhodné jak pro hráče, tak i pro jejich farmy. Společně zde plní nejrůznější úkoly, jakými jsou nejčastěji shromažďování plodin nebo farmářských zvířat. Ve spolku mohou být prováděny i rozsáhlé výzkumy, díky nimž mohou být zvýšeny zisky jak každého hráče, tak i celého spolku. Je ovšem velmi důležité říci, že na každý úkol, je stanoven pevný čas, do něhož musí být splněn. Čím více úkolů spolek splní, tím bude jeho úroveň vyšší.

Spolek farmářů, který v sobě sdružuje ostatní hráče

Hlavní stránka farmářského spolku

Zapomenout nesmíme ani na žebříček nejlepších hráčů a spolků. Samozřejmě, že pořadí hráčů se velmi často mění a to v závislosti na výšce jejich aktuální úrovně. V neposlední řadě má každý uživatel možnost, se zúčastnit soutěží, které probíhají v určitém, předem stanovém čase. Úkoly, časový limit i odměna, se od sebe výrazně liší. Nejčastěji musíte vypěstovat nebo prodat co největší počet plodin nebo zvířat. V aktuálním pořadí pak můžete sledovat, na kterém místě a jakou odměnu dostanete. První místa jsou ohodnocena finanční odměnou, spolu s body zkušeností a body reputace.

Žebříček, ve kterém jsou zobrazeni jednotlivý hráči

Bodový žebříček nejúspěšnějších hráčů

Na konec bychom ještě rádi zmínili, že jsou ve hře z nenadání k dispozici nové úkoly či soutěže. To se ovšem stává ve zcela náhodném čase. Bonus také dostanou hráči, kteří budou na svou farmu chodit pravidelně. Odměna se bude lišit podle počtu po sobě jdoucích dní. Pokud jste dostali chuť si hru zahrát, pak se do ní s chutí zaregistrujte i vy.

Rubrika: Návody, Počítačové hry, Recenze.

Jedna reakce

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

  1. Toto je super hra. Hraji každý den :-)

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)