Skip to content


«
»

Postavte si vlastní mezinárodní letiště ve hře Skyrama

Skyrama

Pokud jste si již oblíbili hry, které můžete hrát pohodlně přímo v internetovém prohlížeči, pak máme dnes pro vás dobrou zprávu. Rádi bychom vám přiblížili další skvělou online hru, v níž je již registrováno více než půl milionu hráčů. Hlavní náplní této hry je výstavba vlastního mezinárodního letiště, na němž musíte organizovat i vlastní lety.

Mnoho hráčů, již z tohoto úvodu poznalo prohlížečovou hru Skyrama. Budování vlastního letiště není jistě žádná hračka, a tak musíte začít od malého terminálu, od něhož si vybudujete cestu k obrovskému mezinárodnímu letišti. Musíte se postarat nejenom o výstavbu všech potřebných budov, ale i o rozvoj infrastruktury vašeho letiště, či výběr kompletního palubního personálu. Pokud budete pilně pracovat, vaše virtuální letiště se vám bude rozrůstat přímo před očima. Velmi důležitou a součástí hry je i plánování letištních cest, včetně konkrétních letů. To vše přímo ve vašem internetovém prohlížeči.

Náhled na odlétávající letadlo

Odstartování připraveného letounu

Na samém počátku, se musíte nejprve do hry zaregistrovat. Po zvolení herní přezdívky a přístupového hesla, musíte svůj účet ověřit a to prostřednictvím emailové schránky. Dalo by se říci, že tímto krokem, uzavíráte potřebnou administrativu a můžete se následně vrhnout do hry. V žádném případě se nesmíte nechat z počátku odradit malou velikostí letového terminálu i přistávací plochy. K dispozici budete mít jen pár základních letounů, ale to se vše časem změní. Je velmi důležité upozornit na možnosti a rozlišení dopravy. Jednak můžete přepravovat cestující nebo nejrůznější náklady. Tomu jsou samozřejmě přizpůsobena i letadla.

Počáteční velikost letiště

Základní budovy a velikost vašeho letiště

Princip této hry je v zásadě jednoduchý. Pro to, aby k vám chodili cestující, musíte postupně stavět nejrůznější budovy pro pasažéry. Ty se od sebe liší nejenom svou cenou, ale i počtem pasažérů, které vyprodukuje za určité časové období. Stavět můžete například stanoviště taxi, autobusovou zastávku, hotely, campingy, půjčovnu aut, minigolf apod. Kromě toho, můžete stavět různé dekorační předměty, které pomohou zvýšit přírůstky pasažérů. K tomu, abyste mohli podobné budovy stavět, je zapotřebí stavební místo. Toto území se automaticky zvětšuje v závislosti na dosažené herní úrovni, nebo si jej za vynaložené Haléra můžete sami zvětšit. S jednotlivými budovami můžete různé otáčet, nebo je přesouvat. Chce-li přepravovat náklady, musíte si postavit skladiště, z něhož se bude zboží do letadla nakládat.

Pohled na rozšířené letiště

Náhled rozestavěného letiště ve vyšší úrovni

Nyní bychom vám rádi přiblížili stavbu vlastního letiště. Jak již bylo řečeno, její nejdůležitější součástí je terminál. Prostřednictvím něj mohou lidé nastupovat do letadel. Další součástí je hangár. Do něho si můžete umístit všechna nakoupená letadla, ale pozor, hangár má pouze omezenou kapacitu místa. Neodmyslitelnou součástí každého letiště je přistávací ranvej. Ze začátku vám bude pro přistávání malých letounů stačit pouze malá ranvej, ale časem si musíte pořídit mnohem větší. V souvislosti s tím, máte k dispozici i heliport. Ten slouží obdobně jako u letadel ranvej. Poslední důležitou součástí je servisní plocha. Využít můžete celkem dva druhy, malou a velkou. Rozdíl mezi nimi je pouze v tom, že velká plocha může odbavit jak malé, tak i velké letouny.

Servisní plochy pro odbavení letounů

Servisní plochy společně s nákladovými skladišti

Když se zde bavíme o nakupování a budování, opomenout bychom neměli ani na platební možnosti ve hře. Základní měnou jsou Haléra, za něž můžete nakoupit téměř vše. Ano, téměř! Speciální budovy či letouny si je možné pořídit pouze za Aéra. Ty dostanete vždy za postup do další herní úrovně, nebo si je lze koupit za reálné peníze. Na horním panelu, máte ještě k dispozici ukazatel počtu čekajících pasažérů, výši aktuální úrovně a množství získaných zkušeností. Naopak spodní lišta, vám zobrazuje vaše herní přátele, k nimž můžete svá letadla posílat. Zapomenout nesmíme ani na radar, který ukazuje všechna vyslaná a očekávaná letadla, společně s informacemi o nich.

Panel pro leteckou dílnu

Nabídka vlastní konstrukce letounů

Nákup nových letounů, se může na první pohled zdát velmi složité, ovšem opak je pravdou. Vybrat si můžete ze čtyř skupin a to z dopravních a nákladních letadel, ramacoptérů a hydroplánů. Samotná nabídka je vždy seřazena od nejlacinějšího, až po nejdražší stroj. Jakmile přemístíte kurzor myši na obrázek určitého letounu, objeví se vám základní a velmi důležité informace. Kromě množství zkušeností a Halérů, které za jednotlivý let získáte, uvidíte ještě, kolik pasažérů může přepravit, či jak dlouhou dobu bude jeho let trvat. Čím více peněz za let dostanete, tím rychleji se bude moci vaše letiště rozrůstat.

Různé druhy letounů i helikoptér

Nabídka letadel ke koupi

Nejobsáhlejším tématem je samotné plánování letů. K tomu vám slouží interaktivní mapa celého světa, takže bude váš výběr dosti ulehčen. Jakmile si vyberete kontinent, stát a konkrétního hráče, musíte si taktéž zvolit letadlo, jež k němu pošlete. Samozřejmě, že vybírat můžete pouze z těch, které opravdu vlastníte. Poté, co na vybrané letadlo kliknete, bude umístěno na volné servisní ploše, na níž začne proces odbavení. Prvním krokem je čerpání pohonných látek do letadla, vše má svůj čas, takže i tato procedura chvíli trvá. Jakmile budou nádrže plné, začnou pracovníci nakládat na palubu zavazadla. Teprve až bude vše naloženo, můžete letadlo odstartovat na ranveji.

Mapa světa s jednotlivým kontinenty

Letadla mohou létat do jakékoliv části světa

Podobné kroky je nutné učinit v případě, pokud k vám někdo letadlo pošle. Jakmile přistane, bude automaticky přesunuto na volnou servisní plochu. Je nutné z něj všechna zavazadla vyskládat, poté doplnit palivo a nakonec naložit na palubu zavazadla nová. Proces je to možná trochu zdlouhavý, ale věřte tomu, že se vám za vydělané peníze rozhodně vyplatí. Budou-li vám posílat svá letadla všichni vaši přátelé, bude se vaše letiště rozvíjet velmi rychle.

Tabulka se zorbazením potřebných suvenýrů

Náhled konkrétního úkolu ve hře

Na samý závěr bychom chtěli ještě zmínit i zajímavé úkoly, které můžete ve hře plnit. Ať se již týkají dopravy určitého počtu pasažérů, sbírání různých druhů suvenýrů, které získáte odbavováním svých i cizích letadel nebo počtem vyslaných letadel. Vždy se budete moci těšit na zajímavé odměny za jejich splnění. Vyzkoušejte si tuto hry na vlastní kůži i vy a postavte největší letiště všech dob.

Rubrika: Počítačové hry, Představení, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)