Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Fotomobil Nokia 808 PureView se 41 megapixely

Ano, není to překlep ani vtip, finská společnost Nokia chce zřejmě pokořit éru fotomobilů svým novým modelem 808 PureView, který s optikou Carls Zeiss a 1/1,2“ snímačem disponuje rozlišením 41 megapixelů.

Řadí se mezi high-end modely a cílí logicky na skupinu lidí, kteří chtějí „fotoaparát, který umí náhodou i telefonovat“. Nová Nokia 808 PureView možná bude opravdu průlomem fotomobilů co se do kvality týče. Nabízí ve výbavě pokročilé funkce pro převzorkování (resampling) obrazu pro pořizování velice kvalitních výřezů a zvětšenin, což rozlišení 41 megapixelů skutečně nabídne.

Kromě toho umí natáčet video ve Full HD rozlišení a výborný stereo zvukový výstup. Taktéž nabídne kvalitní fotoeditor a nastavení při focení. V této kategorii je samozřejmostí plně dotykový displej, který u tohoto modelu je 4“ s rozlišením 640×360 pixelů s na bázi AMOLED, což nabídne daleko lepší obraz než klasický LCD. 16 GB interní paměti je dostačující na uložení velkého množství dat, rozšíření paměťovou kartou je samozřejmě možné (až 48 GB microSD). K dispozici bude mobil ve 3 barevných provedeních. Podrobná specifikace na webu Nokia, viz odkaz níže.

http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-808-pureview/specifications

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)