Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Kancelář či domácnost od HP s notebookem Folio s TPM a multifunkčním tiskovým zařízením OfficeJet s mobilním tiskem

Představíme dvě novinky společnosti HP, v prvé řadě to bude výkonný notebook HP Folio 13 se zabezpečením TPM a SSD diskem, druhá pak multifunkční tiskové zařízení HP OfficeJet Pro 8600 eAiO s vlastní e-mailovou adresou pro přímý tisk z Internetu a technologií AirPrint pro tisk z mobilních zařízení.

Nový notebook HP Folio 13, spadající do kategorie ultrabooků s 13,3″ displejem, tloušťkou pouze 18 mm a hmotností 1,5 kg. Charakterizuje jej především vyspělé zabezpečení pomocí TPM modulu (Trust Platform Module) 1.2 a chrání tak data před útokem. TPM byl výsadou u drahých firemních notebooků značky Dell. Nové Folio dále nabídne 128 GB SSD disk, na jednu poskytuje vysokou rychlost a nulovou hlučnost, na druhou stranu je přece 128 GB dnes poměrně málo. V tom případě je lepší se poohlédnout u jiného modelu. Přesto díky USB 3.0 portům je možné připojit větší disk externě. Notebook je osazen procesorem Intel Core s technologií Intel Rapid Start pro rychlejší obnovení z hibernace. Má podsvícenou klávesnici, vícedotykový touchpad a webkameru s vysokým rozlišením. Pro konektivitu nabídne spoustu portů, včetně běžného Ethernetu. Dle informací by měl být dodáván základně se 4 GB RAM, jinak možno u HP konfigurace na míru. Za cenu pod 25000 se jedná o velmi výkonný stroj pro běžné, ale i profesionální užití.

Druhou představenou novinkou, která skvěle doplní notebook, je multifunkční zařízení HP OfficeJet Pro 8600 eAiO. Určeno zejména menším firmám, ale ani v domácnosti rozhodně nebude přepychem, ba naopak užitečným zařízením. Bude se hodit i do samostatné kanceláře. Levný barevný inkoustový tisk, kvalitní kopírování, podavač pro oboustranné skenování, tisk, kopírování i faxování. Displej s 2,65″ s dotykovým ovládáním. To stále není vše. Zařízení má vlastní e-mailovou adresu pro přímý tisk z Internetu, tedy je možné poslat materiál k tisku přímo z Internetu, odpadá tak stahování na počítač a ze systému teprve odeslání do tiskové fronty. Co se inkoustu týče, jsou použité nové modely 950 a 951XL s vyšší výtěžností a odolností proti vyblednutí tisku. Podporuje taktéž bezdrátové připojení i mobilní tisk se službou HP ePrint. AirPrint zase umožní tisk přímo z mobilních zařízení společnosti Apple, tedy iPhone, iPod a iPad. Nechybí ani výbava 2 USB portů. Vnitřní paměť je 128 MB RAM.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)