Skip to content


«
»

S Imo.im se snadno přihlásíte na ICQ, Skype i Facebook přímo ve webovém prohlížeči

Webová služba Imo.im nahrazuje Meebo, které bylo loni v červenci zrušeno a pohlceno Googlem. Služba nabízí snadné připojení k několika IM a sociálním sítím, nechybí Facebook, Skype či například Google Talk. Není tak nutné mít instalované klienty pro tyto sítě a jednoduše se přihlásíte kdekoli s webovým prohlížečem a to do všech zároveň s oddělenými kontakty na jediné stránce .Funguje i na starších prohlížečích a mobilech, prostředí je částečně přeloženo do češtiny.

Službu Meebo si oblíbilo mnoho uživatelů, ale byla ukončena ze strany společnosti Google. Stejně jako tato služba, také Imo.im je webovou alternativou všech možných IM jako ICQ, Jabber, Yahoo, MSN a další. Meebo se stalo velmi používanou službou k připojení až k 6 různým protokolům, Imo.im však nabízí ještě více. Vše běží pouze v prohlížeči.

Přihlášení až k osmi různým účtům jednoduše na jedné stránce

Přihlášení až k osmi různým účtům jednoduše na jedné stránce

Jednoduše se přihlásíte ke svým službám na jediné stránce. Můžete se také například na každé záložce přihlásit na jiný účet a k dispozici je zřízení vlastního Imo účtu. K registraci je vyžadováno ověření pomocí přihlášení účtem na sociální síti či pomocí SMS k redukci spamu.

K registraci Imo účtu je třeba ověření přihlášením či SMS

K registraci Imo účtu je třeba ověření přihlášením či SMS

Nechybí zde ani „pracovní“ síť LinkedIn, využívaná zejména v pracovní sféře. Autorizační kód SMS dojde bez problémů do několika sekund i na české mobilní číslo se zadanou předvolbou ČR +420.

Samozřejmě Imo.im můžete bez problémů používat i bez registrace účtu, stačí se přihlásit k dané síti, např. ICQ, Skype, Jabber či Steam pouhým kliknutím na ikonku na hlavní stránce. Bez problémů zvládá i Facebook. Nabízí se i ruská síť VKontakte, která u nás nebude patrně příliš využívaná.

Přihlášení do ruské sociální sítě VKontakte přes Imo.im

Přihlášení do ruské sociální sítě VKontakte přes Imo.im

Nás v ČR bude patrně více zajímat přihlášení do ICQ, Skype, Facebooku, Google Talk či v poslední době rozrůstající se Steam. Po přihlášení, například na ICQ uvidíme jednoduché, ale zcela funkční rozhraní s kontakty. Chceme-li psát danému člověku, jednoduše klikneme na kontakt a otevře se okno. Podpora češtiny patří k těm lepší, přeloženo je cca 55 % prostředí.

Prostředí je jednoduché, ale zcela funkční a dostačující

Prostředí je jednoduché, ale zcela funkční a dostačující

Většina položek je tedy přeložena do češtiny. Co se týče ICQ i jiných IM sítí, je možno provádět běžné operace jako v klasickém programu, včetně posílání souborů a dokonce je podporována hlasová komunikace i video. K tomu je nutné mít instalovaný Adobe Flash Player. Vpravo nahoře je tlačítko k nastavení prostředí, klikneme-li na něj a zvolíme Nastavení, otevře se okno s možnostmi nastavení. Například přehrání zvuku, zda se mají kontakty otevírat v oknech, mají-li se zobrazovat grafické smajlíky či nastavení uchování historie komunikace.

Nastavení prostředí Imo.im

Nastavení prostředí Imo.im

Nastavení není mnoho, ale dostačují pro přizpůsobení prostředí. Tato nastavení jsou dostupná i pro další sítě, nejen v rámci ICQ. Není problém se z ICQ rovnou přihlásit např. na Skype a kontakty se spojí, ale budou oddělené. Můžete tak jednoduše komunikovat ve více sítích na jedné stránce. Samozřejmě také u Skype vidíte dle ikonky, kdo je online, pryč či zaneprázdněný. Přihlášení do více sítí oznamuje vpravo nahoře číslo 2/2, tedy 2 aktivní sítě ze 2.

Pohodlně se můžeme na téže stránce přihlásit do více sítí zároveň

Pohodlně se můžeme na téže stránce přihlásit do více sítí zároveň

Nechybí ani správa stavů a přidání obrázku k profilu.

Správa stavů a přidání obrázku k profilu

Správa stavů a přidání obrázku k profilu

Přihlášení k Facebooku také není problémem a můžeme být přihlášeni ke všem sítím najednou, opět se kontakty rozdělí. Přihlášení k Facebooku je přes oficiální stránku. Samozřejmě některé funkce Facebooku jsou omezené oproti oficiálnímu prostředí, avšak pro komunikaci to je dostačující řešení.

Také je možné používat Facebook

Také je možné používat Facebook

Imo.im představuje snadné a univerzální řešení, jak se připojit kdekoli kde je Internet a webový prohlížeč, ke svým oblíbeným IM a sociálním sítím. V některých funkcích nenahrazuje plně klasické programy (např. Skype) a také např. Facebook přes Imo.im má omezené možnosti. Avšak na základní komunikaci plně postačuje. Jednoduché a přehledné rozhraní, více než polovina popisků přeložena do češtiny. Jsou k dispozici také další jazyky. Je tak možné se přihlásit k několika sítím zároveň na jedné stránce.

Rubrika: Návody, Ostatní, Představení, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)