Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Xerox nabízí aplikaci pro pohodlný tisk z mobilních zařízení

Společnost Xerox, známá svými řešeními na poli tisku, DTP a kopírování, uvedla novou aplikaci pro tisk z mobilních zařízení. Aplikace má využití zejména ve firemním prostředí, ale i domácí uživatel ji může využít.

Aplikace Xerox PrintBack umožní pohodlně tisknout na libovolnou tiskárnu přímo z prostředí OS Android nebo iOS od Applu. Jednoduše tak vytisknete jakýkoli dokument přímo z mobilu, pokud jej pohání jeden z těchto OS. Program se skládá ze 2 částí – samotné mobilní aplikace a tiskového agenta, který se instaluje na jakýkoli počítač s OS Windows nebo MacOS, k němuž je připojena tiskárna. Podpora linuxových distribucí zatím chybí. PrintBack tak komunikuje s jakoukoli tiskárnou či multifunkcí, nikoli pouze od Xeroxu.

Přenos dat z mobilu na tiskárnu je možný pomocí úložného prostoru Dropbox (opět aktuální trend využití cloud computingu) a poradí si také s e-mailem Gmail nebo Hotmail (MS řešení). Aplikace pošle na tiskárnu všechny soubory, které lze tisknout, samozřejmostí je PDF, podpora Office dokumentů, ale také fotografie a to dokonce lze posílat přímo z fotoaparátu.

Zatím je aplikace v první verzi, ale i tak přináší zajímavý model tisku z mobilních zařízení, časem se snad dočkáme i podpory Linuxu, případně možnosti tisku bez počítače, např. přenos pomocí Wi-Fi nebo Bluetooth. Více informací na oficiálním webu firmy Xerox.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)