Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Mobilní telefon SpareOne vydrží až 15 let bez nabíjení

Absolutní novinka na trhu, která má zatím nejdelší výdrž na jedno nabití. Pohotovostní telefon SpareOne dokáže vydržet až celých patnáct let provozuschopný aniž by bylo třeba s ním nějak manipulovat nebo ho speciálně dobíjet.

Společnost Spare One přišla letos na trh s novým mobilním telefonem s dlouhou výdrží. Jedná se o výrobek SpareOne nebo také SpareOne Emergency. Samotný telefon je zcela jednoduchý a umožňuje pouze volání a přijímání čísel. Důvodem dlouhé výdrže je speciální baterie Energizer, která dokáže uchovávat energii beze ztrát po dlouhé roky.

Samotný telefon nemá ani displej a ani jiná příslušenství, která by mohla brát energii. SpareOne byl vytvořen výhradně pro nouzové a pohotovostní využití. Záchranné služby nebo lidé, kteří žijí na opuštěných místech bez elektřiny takový telefon uvítají. Je doporučené mít i jeden takový telefon v domácnosti pro případ nouze.

Výrobce uvádí maximální výdrž kolem patnácti let, ale dlouhá výdrž si vyžaduje také své podmínky. S telefonem se nesmí telefonovat ani ho nijak jinak používat, svou životnost si udrží pro dlouhé roky, ale musí být po tu dobu nevyužíván. Pokud bude pravidelně využíván, tak se baterie spotřebuje už za několik dní až hodin.

Baterie byla zkonstruována pro dlouhou dobu použitelnosti bez ztrát energie a ne na dlouhou výdrž. Mezi běžnými uživateli zatím nachází pouze malé uplatnění, ale pro případ nouze je to oblíbený pomocník do horských chat a opuštěných míst bez zdroje elektřiny. Pohotovostní telefon je možné zakoupit za 70 dolarů, u nás kolem 1500 korun. Oficiální stránky společnosti jsou na www.spareone.com.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)