Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Společnost Idolian nabízí tablety pod hranicí 100 dolarů

Americká společnost Idolian se zaměřila na prodej tabletů pro tu část populace, která nedisponuje dostatečným množstvím kapitálu pro nákup vlastního tabletu. Své tablety začala prodávat pod hranicí 100 dolarů, díky čemuž se stala během jediného týdne velmi populární.

Idolian Tablets jsou nepříliš známé tablety, nepříliš známé byly pouze do doby než začaly být opravdu levné. Již za necelých 100 dolarů je možné si pořídit tablety z řady IdolPad. Kdy by čekal mizerný výkon i parametry, tak je na omylu. Tablety jsou vybaveny operačním systémem 4.0 Ice Cream Sandwich.

Jedním z posledních levných modelů je IdolPad PLUS. Tento model má 7″ kapacitní displej s rozlišením 800×480 bodů. Je vybaven jednojádrovým procesorem Cortex-A8 s celkovou frekvencí 1,2GHz. Operační paměť je 512MB RAM a vnitřní paměť 4GB. Paměť je možné rozšiřovat prostřednictvím microSD karet. Baterie má 2800mAh a vydrží kolem 4 hodin. Tablet má v základní výbavě Wifi, 3D akcelerometr a microUSB port, ale zcela chybí podpora Bluetooth i GPS.

Idolian připravuje další levné tablety, do konce roku by jich rád předvedl aspoň 5. Cena každého by měla být mezi 90 a 100 dolary, tedy přibližně 2000kč. Prodávají se pouze na americkém trhu a zatím není jisté, jestli dorazí i na český trh. Většina uživatelů vítá taktiku Idolianu s tím, že by mohlo jít o další krok k levnější elektronice.

 

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)