Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Microsoft aktualizoval Bing mapy v ČR, stále však nejsou příliš použitelné

Mapy Bing od společnosti Microsoft byly letos aktualizovány. Jedná se o vybrané lokality v ČR, kde je nyní dostupný letecký pohled. Stále však jsou Bing Maps velmi pozadu od konkurence, např. od Google či Mapy.cz. U nás v ČR je použití map Bing velmi omezené. přesto se dole zobrazuje informace o nové letošní aktualizaci map. Lze si také všimnout loga Mapy Nokia, čímž Microsoft dává najevo svou spolupráci s Nokií, která taktéž nedávno vydala své mapy Nokia Maps. V našich českých podmínkách jsou však jakékoli mapy lepší než Bing, pokrytí leteckými snímky v detailech zdaleka není stoprocentní. Nepotěší ani přítomnost mraků v leteckých pohledech.

Mraky v leteckých pohledech Bing Maps

Mraky v leteckých pohledech Bing Maps

Nově jsou zmapované vybrané lokality, například v Olomouckém kraji. Bohužel jak bylo zmíněno, letecké pohledy jsou nedokonalé a nejsou všude, nebo je zřetelně vidět, že každá část bylo pořízena jindy či najednou letecký pohled vůbec není. Bing Maps nejsou v ČR příliš použitelné, pouze na hrubou orientaci.

Špatné letecké pohledy

Špatné letecké pohledy

O tom, že ČR je pro Bing „nezajímavá“, svědčí i nepřeložené názvy českých měst. Bing je orientován zejména pro americké uživatele, kde nabízí například virtuální prohlídky obchodních center.

Nepřeložené názvy českých měst

Nepřeložené názvy českých měst

 

Rubrika: Novinky, Ostatní.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)