Skip to content


«
»

Banner Maker Pro – tvorba profesionálních bannerů krok za krokem

174-banner-maker-pro-size-2

Pro tvorbu profesionálních bannerů s pěknými efekty není třeba vždy vyhledávat drahé grafiky. Dokonce i bannery profesionálního vzhledu je možné vytvořit jednoduše. S programem Banner Maker Pro je možné za pár desítek minut vytvořit hotový banner.

Bannery slouží a vždy sloužily především k propagaci. Pokud vypadá banner podprůměrně, tak si ho většina uživatelů ani nevšimne, ale pokud vypadá vzhledně a originálně, tak mnoho uživatelů napadne, že se jedná o kvalitní stránky a výrazně se tím zvýší návštěvnost.  Tvorba bannerů není zas tak složitá a uživatel nemusí ovládat speciální programy pro tvorbu animací jako jsou Flash a další.

Banner Maker Pro je program pro tvorbu bannerů, se kterým je možné vytvářet bannery s profesionálním vzhledem. Jediné co je k programu potřeba je představa uživatele o tom, jak by mohl banner vypadat. V programu je možné vytvořit absolutně jakýkoliv efekt a animaci bez znalostí jejich tvorby. S programem se postupuje pomalu krok po kroku a není problém udělat banner za pár desítek minut.

Program je velmi jednoduchý, nabízí základní menu s devíti záložkami, se kterými se bude nejčastěji pracovat, začíná se s první záložkou a s poslední se končí. Po instalaci je program čistý a jediné co stačí udělat pro tvorbu banneru je program otevřít. Zobrazí se malé okno, které je lepší maximalizovat pro lepší přehlednost.

 

Hlavní okno programu

Takto vypadá program po otevření a přepnutí na fullscreen

Nejdříve je vhodné začít záložkou s názvem „Size“, kde se vybere velikost a tvar banneru. K dispozici jsou všechny standartní tvary jako jsou skyscraper, leaderboard, classic a další. Pokud by chtěl uživatel vlastní velikost, tak je možné ji navolit hned pod nabídkou.

Zde se vybírá tvar banneru

Zde je možné si vybrat tvar banneru nebo zadat jeho velikost

Pokud si uživatel vybral velikost, tak je třeba přejít k další kartě s názvem „Background“ neboli pozadí. Uživatel si může v nabídce vybrat libovolnou velikost, ale jestliže má jít o banner s profesionálním vzhledem, tak je vhodné vybrat „Select Background Image“ a nahrát vlastní obrázek. Dále je možné vybírat počáteční i koncovou barvu a případně barvu ohraničení. Pokud nemá uživatel o tyto funkce zájem, tak je stačí ignorovat. Ve spodní nabídce pod výběrem pozadí je možné vybrat Shape, neboli tvar, ve kterém se bude pozadí zobrazovat, na výběr jsou: šipka dolů, šipka nahoru, kosočtverec, hvězda, pětiúhelník a další.

Zvolení jak by mělo vypadat pozadí banneru

Je možné vybírat mezi barvou a nahráním vlastního obrázku.

 

Další záložkovou kartou je „Shapes“. V této záložce se do banneru vkládají různé objekty a formy. Pokud si uživatel žádné nepřeje, tak nechá zaškrtnutý atribut None.  Pokud si přeje mít nějaký objekt, tak v první tabulce se vybírá textura objektu, například sklo, barva atd. V druhé tabulce se vybírají konkrétní tvary, může jít o mnohoúhelníky, šipky, elipsy a jiné tvary. Další nabídka se již opakuje z předchozí karty, jde o výběr barvy, počáteční a koncové barvy, barvu ohraničení a druh efektu.

Do banneru je možné vložit různé tvary

Vkládání různých tvarů

 

Nyní přichází jedna z nejdůležitějších záložek a to „Images“. Je potřeba vybrat označenou ikonku a vybrat hlavní obrázek banneru. Pokud chce uživatel zvolit rovnou animaci, která není z Flashe, tak je možné vybrat GIF, neboli slide obrázků. V dalších tabulkách se vybírá základní nastavení velikosti a umístění.

Zvolení druhu obrázku

Výběr mezi obrázkem nebo obrázkovým slidem

 

V sekci „Text“ a „Text+“ se přidává a upravuje text. Jestliže uživatel nemá zakomponovaný text již v samotném obrázku, tak ho může zvolit zde. K textu se vybírá font, barva, efekty a ohraničení. V druhé textové sekci, s indexem +, se vybírají speciální efekty jako jsou: textury písma, stínování, počáteční i koncové barvy a přídavné efekty.

Umístění textu do banneru

Zakomponování textu do banneru

 

Nyní je potřeba přeskočit jednu kartu a vrhnout se na animaci, karta „Animation“. Pokud si uživatel nezvolil místo animace obrázkový GIF slide v sekci „Images“, tak si může animaci vytvořit i zde. Vybírá se ze sekcí vytvoření animace jedním krokem nebo obrázek po obrázku. V sekci jedním krokem je možné vybírat z nabídky efektů: obrázek se může rozpouštět, rozplynout, posunout se různým směrem, rozbít se a další.

Pokud chce uživatel vlastní animaci, tak nutné zvolit sekci obrázek po obrázku. V této sekci je opět možné nahrát celý GIF a tím si ušetřit práci nebo si ho vytvořit přímo zde. Do aplikace se vkládají obrázky tak jak jdou za sebou a vytvoří se z toho animace. Uživatel zde také edituje rychlost zobrazování a práci je možné vždy okamžitě shlédnout. Obrázek je také možné uložit jako rozdělanou šablonu.

V této sekci se tvoří efekty a animace

Vytvoření efektů a animací jedním nebo postupným krokem

 

 Pokud je uživatel se svojí prací spokojen, tak následuje uložení. Uživatel si může zvolit různé formáty, převedení do kódů a dokonce i zaslání na email.

Práce se ukládá ve zvoleném formátu

Uložení ve zvoleném formátu

Většinou se pěkný banner nepovede hned napoprvé, ale je potřeba jeho tvorbu vyzkoušet vícekrát. Jedná se o jeden z nejlepších tvořičů bannerů, které jsou k dispozici. Program je sice placený, ale uživatel si ho může stáhnout a vyzkoušet zdarma na celý měsíc, v sekci Download na stránkách aplikace, a v případě spokojenosti si připlatit celou licenci.

Stránky aplikace je možné navštívit zde:

http://www.bannermakerpro.com/

Rubrika: Návody, Ostatní, Představení.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)