Skip to content


«
»

Vytváříme vlastní DVD s programem Windows DVD Maker

Windows DVD Maker

Ve Windows Vista a Windows 7, tedy ve verzích Home Premium a Ultimate, je ukrytý jednoduchý nástroj, pomocí něhož snadno vytvoříte vlastní DVD s videem. Předností takového DVD je možnost jej přehrát jako běžné filmové DVD ve stolním přehrávači, počítač tak netřeba. Windows DVD Maker tohle šikovně zařídí, DVD vypálí jako běžnž formát DVD-Video.

Úvodní obrazovku programu zachycuje následující obrázek. Vidíme, že program je vlastní takový průvodce s tlačítkem Další, takže se postupuje jednoduše po jednotlivých krocích. Program nemá běžnou nabídku.

Úvodní okno programu

V prvním kroku přidáme vše potřebné – video, obrázky či zvuk, podobně jako například v aplikaci Windows Movie Maker.

Přidání videí do kompilace DVD

Ve spodním řádku je políčko pro zadání názvu disku a taktéž vidíme, kolik minut zbývá. Také máme možnost si otevřít odkazem Možnosti další volby nastavení DVD.

Možnosti DVD

Jakmile máme přidané vše potřebné, tlačítkem Další se přesuneme na další krok. Ten spočívá v tvorbě menu disku, podobně jako vidíme u filmových DVD.

Tvorba menu disku DVD

Zde uživatel může projevit svoji kreativitu a svůj osobitý styl. Máme k dispozici několik rozložení menu, možnost přidání vlastních popisků, podkladu, zvukového doprovodu při zobrazení menu, atd. Výchozích stylů je na výběr dost a každý z nich si uživatel může upravit a poté uložit jako vlastní styl pro příští použití. Obeázek níže zachycuje krok tvorby stylu menu a jeho přizpůsobení.

Úprava stylu menu s vlastním písmem a prvky

Menu obsahuje 3 tlačítka – pro přehrání, zobrazení vybraných scén (u obrázků jednotlivé obrázky) a poznámky (zde například jméno autora, rok výroby, informace o videu či cokoli jiného). Můžeme taktéž upravit prezentaci scén v menu, prodlevu mezi scénami (příp. mezi obrázky) a přidat efekty.

Poté již můžeme jednoduše DVD vypálit pomocí stejnojmenného tlačítka v průvodci. Windows DVD Maker je jednoduchý program pro vytvoření vlastního filmového DVD z obrázků, videa a zvuku. Jednoduché ovládání pomocí průvodce a vše v češtině (pokud máte českou verzi Windows). Je součástí vyšších verzí Windows Vista a Windows 7. V základních a podnikových verzích (Basic a Business) jej nenajdeme, podobně jako například Windows Media Center.

Rubrika: Návody, Počítačové programy.

4 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

 1. monika říká

  Já bych se chtěla zeptat… Všechno tohle udělám, vlastně na tom není co pokazit… Ale když disk dám do dvd přehrávače, hlásí mi to error/chybný disk. A přitom to kódování proběhlo v pohodě, všechno, v pc mi to jako dvd jede úplně v pořádku, akorat to má jiný formát… Tak se chci zeptat, co za tím může být. Děkuju předem.

 2. Radim říká

  Je možné v tom programu přidat i vlastní titulky třeba k seriálům ?? A nebo zvuk ?? Anglický, český, Německý třeba jako výběr zvuku.
  Zkouším si s tím nějak pohrát, tak se radši zeptám jestli je to možné :)

 3. Alžběta říká

  Dobrý den
  Delší dobu nemohu vypalovat DVD přes Windows Maker,neustále mi to hlásí,že DVD Maker přestal správně pracovat.
  Nevím co stím. Děkuji

 4. Arnošt říká

  Dobrý den mám tento program jsem sním spokojen ale nemohu z něj vymazat pamět !a nemohu proto vypalovat jak filmy tak fotky poradte co s tím,pak snad jestli bych neměl stáhnout ten program samostatně co myslíte díky za radu……Arnošt.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)