Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

intelliPaper představilo koncept budoucnosti: papírový flash disk

Severoamerická společnost intelliPaper přišla na svět s výrobkem, který na první pohled vypadá jako ze sci-fi scénáře; papírový USB flash disk. A co víc, firma se už dostala do takové fáze, že první „papírové flashky“ už mají své majitele.

Prozatím se však nemusíte obávat, že by klasickým flash diskům odzvonilo. Tyto papírové vychytávky totiž nabízejí pouze mezi osmi a dvaatřiceti megabyty volného místa paměti, což je oproti plastovým bratříčkům opravdu tristní hodnota. Společnost však už nyní pracuje na zvýšení kapacity. V rámci několika let lze očekávat hodnoty, které se výrazně přiblíží zaběhlým standardům.

Jinak pracuje papírový flash disk zcela standardně, tzn. že z něj můžete číst i zapisovat data. Společnost zamýšlí, že by disk mohl být využíván jako úložiště pro informace z vizitek, pozvánek, katalogů, atd. Ceny by přitom měla být nízká (přesné číslo intelliPaper neudává) a „flashka“ by se měla dát používat opakovaně, dokud nedojde k poškození kontaktů.

A jak vlastně celá technologie funguje? V papíru se nachází předtištěný čip. Papír přeložíte tak, aby získal potřebnou tloušťku, a podle instrukcí na daném výtisku vložíte klasicky do USB portu.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)