Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Offline Mapy.cz jsou užitečné zejména pro turisty

Kdo z vás si již zakoupil mobilní telefon s operačním systémem Android, pak již určitě ví, že v něm nalezne integrovanou aplikaci pro zobrazení map. Pokud jste se však rozhodli vyzkoušet i něco jiného, pak právě pro vás jsou zde Mapy.cz, tentokrát s možností offline prohlížení. To je užitečné zvláště tehdy, nejste-li v dosahu signálu.

Právě tato nutnost je hlavní nevýhodou při prohlížení map od Googlu. Nacházíte-li se mimo signál, mapa vám jednoduše nebude zobrazena, což vám příliš nepomůže. Využitím této možnosti, bude kompletní mapa České republiky stažena do mobilního telefonu a okamžitě připravena na použití i offline.

Jakmile si budete chtít v mapách nalézt jakékoliv místo, stačí jej prostě napsat do vyhledávače, označeného lupou. Tu naleznete v horní části aplikace, společně i s ikonou batohu. Ten naopak slouží pro zobrazení fotografií nejzajímavějších míst v okolí vaší pozice. Obsahuje-li program navíc i GPS, budete okamžitě svou polohu na displeji vidět.

Zcela zásadní změnou jsou i rozsáhlé turistické mapy a dokonce i cyklostezky. Chybět samozřejmě nesmí ani měřítko, Aplikace je vhodná jak pro zkušené, tak i začínající uživatele a je kompletně vytvořena zcela v českém jazyce. Vybrané lokality je možné libovolně přibližovat nebo naopak oddalovat. Láká-li vás tato aplikace a disponujete potřebným mobilním telefonem, rozhodně si sami vyzkoušejte.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)