Skip to content


«
»

Pomocník při upgradu na Windows 8 – ověřte požadavky a kompatibilitu aplikací a objednejte Windows 8 online

Windows 8 upgrade

Před upgradem na nový operační systém Windows 8, který je cenově opravdu výhodný – pouze 29,99 eur do konce roku, je vhodné se ujistit, že Váš počítač je schopný provozu Windows 8. Proto Microsoft připravil malý program Pomocník při upgradu na Windows 8, který zkontroluje hardware a software a následně nabídně optimální přechod či jej nedoporučí. Vypíše také možné problémy, které mohou ve Windows 8 nastat. To však není vše, následně nabídne přímou objednávku Windows 8. Podobný průvodce tu již byl pro Windows 7, ale bez možnosti online objednávky. Program lze spustit od Windows XP.

Microsoft spustil speciální web pro nákup Windows 8, seznámení s novinkami a radami pro používání této nové verze. Pokud se rozhodnete pro upgrade, automaticky se stáhne Pomocník při upgradu na Windows 8, který zkontroluje, zda Váš počítač, na který zamýšlíte Windows 8 nainstalovat, splňuje požadavky „Osmiček“. Na obrázku níže vidíme zmíněný web (najdete jej na http://www.windows.cz) a když kliknete na Stáhnout verzi za 29,90 EUR, automaticky se spustí stahování aplikace Pomocník při upgradu na Windows 8.

Web Microsoftu s nabídkou upgradu na Windows za 29,99 eur

Web Microsoftu s nabídkou upgradu na Windows za 29,99 eur

Po stažení můžete průvodce okamžitě spustit, instalace netřeba. Uvidíte první obrazovku průvodce s probíhajícím zjišťování konfigurace počítače.

Po spuštění aplikace se okamžitě začne zjišťovat nastavení a hardware počítače

Po spuštění aplikace se okamžitě začne zjišťovat nastavení a hardware počítače

Po skončení kontroly uvidíme podobný výsledek jako na následujícím obrázku.

Výsledky zjišťování konfigurace, průvodce našel 3 možné problémy, ale nic hardwarově zásadního

Výsledky zjišťování konfigurace, průvodce našel 3 možné problémy, ale nic hardwarově zásadního

Po kliknutí na odkaz Zobrazit podrobnosti o kompatibilitě dostaneme podrobný výpis a ten je možné uložit do HTML souboru:

Podrobný výpis toho, co průvodce zjistil

Podrobný výpis toho, co průvodce zjistil

Pokud kliknete na tlačítko Další, průvodce se připojí k Internetu a poté nabídne 3 možnosti, zda chcete zachovat nastavení Windows a programy, jen programy a nebo nic. Možnosti jsou nabídnuty k vybrání.

Výběr možnosti zachování nastavení Windows a aplikací

Výběr možnosti zachování nastavení Windows a aplikací

Po kliknutí na Další se již přesuneme ke stěžejnímu kroku objednávky licence upgradu Windows 8 za 29,99 eur, tedy verze Windows 8 Pro.

Nabídnutá verze Windows 8 Pro k objednávce

Nabídnutá verze Windows 8 Pro k objednávce

První verze OS Windows, kterou lze kompletně zakoupit a nainstalovat online. Platba je možná pomocí kreditní karty či elektronické peněženky PayPal, což ocení mnoho uživatelů. Je možno si objednat DVD Windows 8 navíc za 14,99 eur. Po stisku tlačítka Pokladna již se objeví políčka pro fakturační údaje.

Fakturační údaje pro stažení Windows 8

Fakturační údaje pro stažení Windows 8

Poté již přijde na řadu platba, výběr ještě pár drobností a stahování cca 2 GB dat. Pomocník při upgradu na Windows 8 tak pouze není průvodce pro ověření požadovaného hardwaru, aplikací a jejich kompatibility, ale rovnou přímo nabízí objednávku online. První verze Windows, kterou lze tak výhodně upgradovat za velice sympatickou cenu a navíc kompletně online. Tohle vidím od Microsoftu jako krok vpřed – vše online od ověření požadavků až po objednávku. Průvodce nejprve ověří požadavky a kompatibilitu programů a poté nabízí přímou objednávku, včetně přiobjednání klasického instalačního DVD.

Rubrika: Návody, Počítačové programy, Tipy.

2 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

  1. Comhon říká

    Není možné zakoupit upgrade jiným způobem (např převodem z účtu)?

  2. tsauth říká

    Dá se samozřejmě platit z běžného účtu nebo zakoupit DVD verzi, např.
    http://www.sw.centrum.cz/operacni-systemy/?showgroup=windows

    Tom

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)