Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

OLED: technologický nástupce LCD i plazmy

Po modelech konkurentů s úhlopříčkou 11″ a 15″ představila společnost Samsung avizovanou technologickou bombu: televizor s technologií OLED o velikosti úhlopříčky displeje 55″.

Na trh se tak definitivně dostala technologie, která je odborníky považována za přímého (a v mnoha ohledech převyšujícího) nástupce LCD, potažmo plazmy.
OLED Samsung KN55S9C zaujme především svým vzhledem, přesněji řečeno mírným prohnutím obrazovky, jako je tomu v některých kinosálech. To má za úkol intenzivnější vtažení diváka do děje. Obrazovka disponuje parametry Full HD (včetně 3D technologie) a je „koukatelná“ ze všech úhlu bez toho, aniž by docházelo k jakémukoliv zkreslení obrazu. Zajímavá je funkce sledování více pořadů v jeden čas. Za pomoci 3D brýlí a bezdrátových sluchátek dojde k rozdělení obrazu tak, že každý uživatel může sledovat vlastní kanál na oddělené části v obrazu.

Za zmínku nestojí smart funkce, které jsou v porovnání s konkurencí standardní (prohlížeč webu a podobné vychytávky). Naopak, co je třeba zmínit, je technologie One Connect. Jedná se o jediný kabel, který spojuje displej s externími zařízeními. Odpadnou tak nepřehledné a nevzhledné změti kabelů.

Co už tak „hezké“ není, je cena přístroje, která by se podle prvotních neoficiálních údajů měla pohybovat kolem hodnoty 200.000 Kč.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)