Skip to content


«
»

S Raspberry Pi 2 si udělejte FM rádio, mobil nebo třeba quad-coptera

rasplogo

O počítači Raspberry Pi se mluví stále více. Tento poměrně všestranný počítač, který je navíc velmi lehký a úsporný, nabízí však zajímavý výkon a zejména poměr cena/výkon. Nedávno byla představena zbrusu nová verze Pi 2, která nabízí spoustu nových možností, lepší výkon a tím také všestrannější využití. S Raspberry Pi 2 si tak můžete vytvořit nejrůznější zařízení. Třeba rádio, mobil nebo mikrovlnku.

Spolu s linuxovou distribucí Raspbian, která je navržena a optimalizována přímo na tento počítač, se dají s Raspberry Pi vytvořit opravdu zajímavé věci. Nová verze této distribuce podporuje také architekturu ARMv7, takže se z tohoto počítače stává zajímavý kousek hardwaru.

Raspberry Pi 2

Raspberry Pi 2 (http://gadgetynews.com/raspberry-pi-2-announced-free-windows-10-and-snappy-ubuntu-core/)

Na webu PC World byl publikován článek, co vše lze s Raspberry Pi vymyslet – například FM rádio, mobil, mikrovlnku nebo mluvící hračku. To vše postavené pouze na tomto počítači. No podívejte se sami. Obrázky pocházejí z tohoto citovaného článku.

Mluvící hračka s Raspberry Pi

Mluvící hračka s Raspberry Pi

Dalším počinem může být třeba FM rádio nebo mobil, stačí Raspberry Pi, SD karta a k mobilu příslušné vybavení s dotykovým displejem a máte funkční „raspmobil“.

FM rádio nebo funkční mobil s Raspberry Pi

FM rádio nebo funkční mobil s Raspberry Pi

Baví Vás robotika a autonomní systémy? Tak si pomocí Raspberry Pi můžete sestavit i polo-automatický quad-copter. Stačí naprogramovat ovládání a funkční quad-copter máte připravený. Třeba k výuce robotiky ve škole.

Quad-copter s Raspberry Pi není též problém

Quad-copter s Raspberry Pi není též problém

Mikrovlnku používáme snad všichni. Což takhle ji postavit s Rasperry Pi? Proč ne, dostatečný výkon na to má a můžete mít tak svou vlastní „raspvlnku“ i se stylovým designem… :)

Stylová mikrovlnka na bázi Raspberry Pi

Stylová mikrovlnka na bázi Raspberry Pi

To je pouze malý výčet toho, co vše se dá s tímto počítačem postavit a realizovat. Jedná se o zajímavý, výkonný miniaturní počítač se spoustou možností, jak jej využít. Určitě má budoucnost a spolu s otevřeným Linuxem je zajímavým softwarem i hardwarem pro mnoho zařízení. Poměr cena/výkon je úžasný a nápadů, jak jej využít, se určitě najde mnoho dalších.

Rubrika: Ostatní, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)