Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Microsoft zaktualizoval Skype pro Linux na verzi 4.3

Skype 4.3 pro Linux

Vydávání nových verzí Skypu pro Linux rozhodně není tak časté jako v případě Windows. Je to pochopitelné, neboť Skype vlastní Microsoft a vyvíjí ho. Ani předtím nebyly aktualizace linuxového Skypu tak časté. Nyní však dostal Skype pro Linux novou verzi 4.3 a přináší nejen změny ve vzhledu, ale i některé technické novinky. Je k dispozici jako RPM a DEB balíček pro různé linuxové distribuce.

Komunikační program Skype se dočkal nové verze pro Linux. Ta přináší nejen přepracovaný vzhled, ale i několik novinek v funkčnosti. Mrzi ty hlavní patří oprava několika chyb při přenosu souborů a zejména možnost posílání zpráv offline. V uživatelském rozhraní rovněž najdeme mnohé změny včetně usnadnění pro zrakově postižené. Novinkou je rovněž přechod ke zvukovému systému PulseAudio namísto Alsa a možnost zasílání hlasových zpráv, které byly doposud k dispozici jen ve verzi pro Windows. Ty lze využít jako vzkaz, který zanecháte například po nepřijetí hovoru.

Skype 4.3 pro Linux přináší například hlasové zprávy

Skype 4.3 pro Linux přináší například hlasové zprávy

Vzhled v nové verzi byl přepracován a přináší změny ve sladění barev a ikon. Z hlavního okna zmizela ikona s hlavní nabídkou, ta je nyní k dispozici pod ikonou spuštěného Skypu na panelu.

Přestože linuxový Skype nenabízí všechny možnosti jako verze pro Windows, přináší i tak nová verze pro Linux několik vylepšení a nových funkcí s inovovaným vzhledem, snadnější práci s kontakty, hlasové zprávy či PulseAudio coby zvukový systém.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)