Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Nová licence Office 2010 pro vysoškoláky shodná s verzí Professional a Learning Suite

Společnost Microsoft nedávno uvolnila zcela novou licenci pro svůj kancelářský balík Microsoft Office 2010, která je určena pro studenty vysokých škol, nadstaveb vyšších odborných škol a to v denní to či dálkové formě studia. Taktéž je tato licence určena pro učitele na těchto školách.

Funkčně je tato verze Office shodná s verzí Professional, tedy obsahuje tyto programy: Word, Excel, Outlook, PowerPoint, Access, OneNote a Publisher. Všechny tyto nástroje mají studenti možnost využít za odhadovanou maloobchodní cenu do 2500 Kč, což je skutečně velká sleva proti verzi Professional. Licence je přenositelná na 2 počítače a pro nekomerční použití je možno ji využívat i po skončení studia. Ověření studentského statutu možno pomocí ISIC karty či dle jiného důkazního dokumentu o studiu vydaného autoritou školy.

V zakoupené krabici je kromě DVD instalačních disků také PIN kód, který je nutno zadat na webu společnosti Microsoft prostřednictvím Live ID. Jestliže ho uživatel nemá, vyzve ho stránka k založení účtu. Takto se verze aktivuje. Následně se ověří statut studenta dle zmíněných požadavků, poté získají klasický Product Key k instalaci.

V souvislosti se studiem také Microsoft uvádí svůj nový produkt Learning Suite, který umožní využívat všechny zdarma dostupné aplikace pro vzdělání, například Microsoft Mathematics či webovou verzi Microsoft Office. Výborně poslouží také ke stažení doplňků a rozšíření pro sadu Microsoft Office, jako je například Chemistry Add-In či Mathematics Add-in do aplikací Office či třeba Worldwide Telescope coby virtuální planetárium. Microsoft takto chce studenty podpořit a nabídnout výhodné podmínky pro využití profesionálních programů za „studentské“ ceny.

Více na http://www.microsoft.com/cze/office2010/sady/pro-vysokoskolaky/default.aspx a http://www.microsoft.com/cze/digitalni-svet/learningsuite/.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)