Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

HP uvedlo na trh Sleekbooky, konkurenta ultrabooků

Ultrabooky zaplavili již celý svět a získaly si velké množství pozornosti. Novinkou je zdokonalená verze (či konkurence, chcete-li) ultrabooků, se kterou přišla společnost HP.  Jedná se o „Sleekbooky“, které mají uspokojit snad všechny odpůrce ultrabooků.

První představení této novinky proběhlo v Šanghaji, kde se snaží společnost HP oslovit nejvíce uživatelů najednou. Ultrabooky jsou známé svými přísnými parametry, které jsou nařízené od Intelu. Hlavní nevýhodou byly přísná kritéria a nutnost mít procesor od firmy Intel, pro kterou mnoho počítačů nemohlo spadat do kategorie ultrabooků.

Nová řada počítačů s novým označením Sleekbook, jsou v podstatě vylepšené ultrabooky. SSD paměť je nahrazena klasickou pamětí a procesor je vložen AMD. Nová řada sleekbooků nese název HP Envy Sleekbook. Díky novému označení se společnost HP vyhnula kritiky ze strany Intelu.

Sleekbooky HP jsou k dispozici s obrazovkami o úhlopříčce 14″ a 15,6″. Jsou ultratenké a mají o trochu vyšší výdrž než ultrabooky, kolem 8-9 hodin a také mají displej LCD 1366×568. Na tuzemský trh má tato nová generace dorazit příští měsíc a její cena bude cca 600-700 dolarů, tedy kolem hranice patnácti tisíc korun.

 

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)