Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Baterie Lithium-air jsou světlou nadějí pro svět mobilních telefonů

Bez mobilní telefonů si nedokáže většina lidí představit svůj život, mobilní telefony si zase nelze představit bez baterií. Mobilní přístroje disponují stále lepšími funkcemi, ale je těžké zajistit nízkou náročnost na baterii, problém by mohly vyřešit nové baterie Lithium-air.

Celý současný svět funguje tak jak má pouze díky včasné dodávce elektrické energie. Jsou na ní závislé i veškeré mobilní přístroje, od tabletů až po chytré telefony. Zatímco si zákazníci přejí mít přístroje s velkým výkonem, plné moderních funkcí a zároveň ultraplochých rozměrů, tak si výrobci lámou hlavu nad tím, jak takovéto přístroje uživit. Baterie Lithium-air jsou absolutní novinkou, která teprve nedávno zahájila laboratorní testování.

Jedná se o druh baterií, který by měl vydržet desetkrát déle než běžné baterie. Zatímco současné technologie umožňují uložit kolem 150Wh na jeden kilogram, tak s Lithium-air by to bylo možné na 13500Wh na kilogram. Tento druh baterie pracuje na principu využití kyslíku, pro svoji funkci by využívala okolního vzduchu.

V minulosti byl tento princip již několikrát aplikován, ovšem pokusy dopadly vždy špatně, kvůli materiálům, které se rychle poškozovali. Vědci již objevili materiály, které mohou v baterii pracovat, aniž by se funkcí ničili a baterie mohla v klidu plnit svoji funkci. Výzkum je ovšem pořád v začátcích, pokud by se baterie Lithium-air dostaly v budoucnu na trh, tak by se životnost baterií mohla přestat počítat na hodiny, ale na celé dny.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)