Skip to content


«
»

Aukro, největší aukční portál v České republice

Aukro

Prodej věcí, nákup věcí, aukce a další, to vše je možné provozovat na největším aukčním portále u nás, na kterém se nachází věci k prodeji za téměř tři miliardy korun. Na portále může prodávat každý, kdo dosáhl osmnácti let věku a propojit dokonce i svůj e-shop.

Aukro je známé jako aukční portál, na kterém se prodává úplně vše, tedy mimo funkčních střelných zbraní a drog. Jedná se o stránky poskytující každému uživateli volný prostor k nákupu i prodeji. Pro výhodné a rychlé služby je vhodné se zaregistrovat, pro prodej věcí je to zcela nezbytné. Samotný web je rozdělen do jednotlivých kategorií podle typu zboží, tedy například elektro, počítače, hry, erotické potřeby, auto-moto a další. Uživatel má možnost vyhledávat také prostřednictvím vyhledávacího okénka, do kterého napíše klíčové slovo hledaného produktu.

Velkou výhodou je, že je zde možné nalézt zboží, které je mnohokrát levnější než kupované. Jedná se spíše o obrovský bazar, nabízející jak věci z druhé ruky, tak i věci nové. Pro prodej věcí na Aukru není třeba podnikat a tak spousta lidí využívá Aukro jako prostředek pro prodej různého zboží. Je možné zde prodávat cokoliv, uživatel zde nalezne téměř vše co je možné zakoupit, tedy od zpívajícího nočníku až po motor do cirkulárky.

Každé zboží na serveru je zařazeno do kategorií a je možné ho prodávat buď za stanovenou cenu nebo jako aukční zboží, u kterého se stanoví počáteční cena a doba, po kterou bude aukce trvat, poté je nutné zboží odeslat uživateli s největším příhozem. Administrátoři portálu se snaží eliminovat podvodníky různými způsoby, každý prodávající získává určité hodnocení, jestliže  někdo poruší podmínky obchodu, tak dostane záporné hodnocení a dokonce může být z portálu zcela vyškrtnut.

Veškerý nákup i prodej je možné uskutečnit z hlavní strany portálu, která slouží jako rozcestník pro jednotlivé kategorie. Po rozkliknutí některé z postranních nabídek kategorií zboží se zobrazí podrobnější přehled i s počtem nabízených věcí u každé z kategorií. Pokud uživatel hledá konkrétní předmět, tak je dobré zadat jeho název, nebo část názvu, do vyhledávacího okénka v levém horním rohu a poté potvrdit.

Hlavní strana portálu

Takto vypadá hlavní strana portálu

Pro začínající uživatele je vhodné si stránky projít a podívat se na základní možnosti a na různé nabídky. Pokud je uživatel rozhodnut, že něco zakoupí či prodá, tak je vhodné začít registrací, pomocí velkého tlačítka „Zaregistrujte se“. Pro nákup není registrace nutná, ale je doporučená.

Registrace na portál

Ikonka pro registraci

Registrační ikonka odkáže uživatele na stránku pro vyplnění základních údajů jako jsou: jméno, příjmení, bydliště, mobilní telefon atd. Po registraci přijde uživateli na email potvrzující zpráva. Uživatelé si mohou také nastavit zasílání novinek na Aukru. Registrace je velmi důležitá, protože poté jsou přístupné všechny služby.

Pokud je uživatel rozhodnut prodat předměty, které již nepotřebuje nebo různý druh zboží, tak stačí navštívit sekci „prodat“ v horním horizontálním menu. Nákup zboží je velmi jednoduchý, pokud je zboží vybráno, tak jeho nákup, tedy spíše objednání, je otázkou několika vteřin. Pro vyhledávání zboží je také dobré využít filtry. U každé kategorie zboží si může uživatel nastavovat filtr hledání pro cenu, dostupnost, stav zboží atd. Také je možné výběr podle toho, zda je zboží aukční nebo k okamžitému prodeji.

Filtr vyhledávání

Jednoduchý filtr pro upřesnění vyhledávání

První návštěva portálu může působit trochu zmateně, ale po chvíli uživatel zjistí, že se jedná o velmi přehlednou a jednoduchou cestu od zboží k zákazníkovi. Uživatelé, kteří podnikají a mají svůj vlastní internetový obchod mají možnost sem umístit své produkty. Jedná se o dobrý způsob propagace zdarma. Server Aukro je velmi oblíbený a většina uživatelů, která na tomto portále někdy uskutečnila nějaký obchod, se sem opět velmi ráda vrací.

Rubrika: Představení.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)