Skip to content


«
»

Jak hledat fonty zdarma – SearchFreeFonts je populární databáze fontů se širokým výběrem

Search free fonts

Mnohdy dojde na situaci, že fonty v textových editorech neodpovídají představám uživatele nebo jich je jednoduše velmi málo. Existují stránky, na kterých jsou tisíce nových fontů zcela zdarma k volnému používání.

Každý textový program nebo editor má své množství fontů, které lze použít, obvykle jich bývá kolem stovky druhů. Pokud chce uživatel tvořit originální texty nebo má zpracovat materiál originálním způsobem, tak je třeba použít i originálnější fonty než poskytují běžné textové editory.

SearchFreeFonts je webová databáze obrovského množství fontů různých druhů a typů. Celkem je zde k nalezení přes 13000 fontů. Databáze je zajímavá především pestrým výběrem, přehledným vyhledáváním a také volným stažením zdarma. Na stránkách je možné vybírat nejenom klasická písma, ale i ozdobná a umělecká.

Úvodní stránka

Úvodní strana webu

Na výběr jsou například klasická písma, umělecká, retro, 3D, s ornamenty a mnoho dalšího. Výběr je tak široký, že ho nelze shlédnout celý ani během několika návštěv. Pokud uživatel hledá originální motivy, tak může vybírat například z písmen, která jsou složena z různých předmětů, z květin, lidí, automobilů atd.

Základní rozdělení fontů

Základní rozdělení fontů do kategorií

Velká databáze fontů by byla k ničemu kdyby neměla přehledné vyhledávání. Na stránkách je možné vyhledávat několika způsoby. Jeden ze způsobů je vyhledávání podle klíčových slov. Na úvodní stránce je velké vyhledávací okno kam uživatel vkládá hledané výrazy. Pokud hledá umělecké fonty, tak zadá Art, pokud chce text na oslavu, tak zase Party atd.

Dalším způsobem vyhledávání je kategorický výběr. Ten se nachází taktéž na úvodní stránce a jsou tam fonty písma rozděleny podle kategorií, od klasických až po gotické nebo ornamentální. U každé z těchto kategorií je uvedeno kolik fontů se v každé nachází.

Abecední výběr

Abecední výběr fontů

Poslední možností je abecední vyhledávání. Abecední vyhledávání je rozděleno mezi komerční a volné, většina uživatelů pochopitelně vybírá volné. K dispozici jsou všechna písmena abecedy a pokud uživatel klikne na jakékoliv z písmen, tak se okamžitě zobrazí všechny fonty, jejichž název začíná na vybrané písmeno. Kromě písmen je k dispozici i mřížka. Pokud by přeci jen uživateli fonty nestačili, tak na té samé stránce je pod vyhledáváním seznam mnoha dalších webů, na kterých je možné fonty vybírat.

Zobrazení detailu

Zobrazení detailu vybraného fontu

Stránky umožňují při vyhledávání kompletní náhled. Uživatel si volí různé velikosti náhledu a dokonce může do okna vepsat text, který by chtěl zobrazit. Hned pod oknem je ikona pro stažení daného fontu. Písma se stahují obvykle ve formátech True Type a jsou zabalené ve WinRar archivu.

Volnou databázi fontů je možné navštívit na tomto linku.

Rubrika: Návody, Ostatní, Představení.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)