Skip to content


«
»

Převod PDF do textových dokumentů a naopak pomocí PDF konvertoru

PDF Converter

PDF, neboli Portable Document Format, je v dnešní době nejrozšířenějším formátem pro textové dokumenty. Výhodou formátu je jeho kompatibilita, díky které může obsahovat grafiku i text. Pro upravování a čerpání z obsahu jsou ovšem potřeba PDF konvertory.

PDF konvertory jsou jednoduché aplikace, které dokáží převést PDF dokument do textové podoby a zase naopak. S PDF konvertorem může uživatel čerpat zdroje z internetu v PDF formátech a převádět si je do formátů, ve kterých se snadněji editují. Většinou jsou to formáty Word, Excel a PowerPoint. PDF konverze se ovšem nevztahuje pouze na text, je to univerzální formát s jehož pomocí je možné převádět i obrázky nebo fotky. Konverze z nebo do formátu PDF je k dispozici pro všechny uživatele zdarma.

Do PDF souborů si mohou uživatelé nahrávat například různé návody , které si sestavili, knihy, příručky, kuchařky nebo dokonce i HTML podobu webových stránek. PDF je zkrátka moderní formát, bez kterého se současný internetový svět neobejde. Pro mnoho uživatelů se stává klíčovým problémem mnohdy absence Acrobat Readeru, který je pro otevírání PDF dokumentů zcela nezbytný. S pomocí PDF konvertoru je ovšem možné si tento formát opět převést na jakýkoliv jiný, který bude plně kompatibilní se softwarem v počítači uživatele.

Níže je popsaný návod pro převod PDF formátů. Návod se vztahuje pro aplikaci PDF converter, která nabízí převod PDF formátů zcela zdarma s možností online převodu nebo stažení softwaru pro bezplatnou konverzi přímo na počítači. Pokud má uživatel v počítači PDF formát, který potřebuje převést do jiné formy nebo naopak potřebuje vytvořit PDF soubor, tak tento konvertor umožňuje všechny způsoby převodu.

Pro převod formátu je třeba navštívit stránky aplikace. Stránka je přehledná, je rozdělena na pole s hlavním menu a pole pro specifikaci převodu. Pro uživatele jsou důležité pouze první tři položky v menu a to Source to PDF (konverze dokumentů do PDF formátu), PDF to Word Ecel (převod PDF do textových formátů) a PDFConverter Desktop (aplikace ke stažení do počítače).

Pokud je zvolena hned první položka menu, tak je možné převádět různý obsah do PDF, zakroužkováno je místo, ve kterém se volí mezi vybráním souboru z adresáře nebo zadáním URL adresy. V případě vybrání souboru z adresáře (file), si uživatel vybere umístění dokumentu pro převod do PDF, mohou to být textové dokumenty, obrázky i fotky. V případě vybrání URL je třeba zadat internetovou adresu, kde se nachází dokument k převodu nebo samotné stránky k uložení formátu. K převodu je nutné vyplnit emailovou adresu, díky které je možné soubor zaslat přímo do schránky uživatele. Pokud se tato nabídka nezvolí, tak je možné si soubor uložit rovnou do počítače. Pokud má uživatel vybráno, tak stačí potvrdit převod „Convert your file“ a následně si soubor uložit do počítače.

 hlavní strana konvertoru

Takto vypadá úvodní stránka konvertoru

Pokud chce uživatel převést obsah z PDF do jiného formátu, tak stačí vybrat druhou nabídku v menu „PDF to Word Ecel“. Následně se pomocí adresáře vybere umístění PDF souboru nebo, po zvolení URL, internetová adresa. Dále se vybírá výsledný formát, do kterého bude obsah uložen. Na výběr je Word (doc), Excel (xls) a RichText (rtf). Pokud chce mít uživatel z dokumentu extrahované obrázky, tak si může vybrat z možností JPG a PNG. Opět je možné si nechat soubor zaslat na email. Pokud je vše zvoleno, tak stačí potvrdit převod. Po potvrzení se zobrazí odkaz ke stažení (zakroužkovaný) nebo se soubor zašle na email, záleží jak si uživatel vybral.

Převod dokumentu

Konverze dokumentu s nastavenými parametry

Pokud uživateli nevyhovuje online převod nebo je často mimo připojení s internetem, tak má možnost si zdarma stáhnout verzi na plochu, kterou je nutné instalovat (třetí položka v menu). Ke stažení stačí kliknout na zakroužkovaný hypertextový odkaz PDFConverter desktop. Následně stačí potvrdit stažení a program nainstalovat do počítače.

Konvertor ke stažení

Nabídka ke stažení konvertoru do počítače

Instalace je velmi jednoduchá, aplikace je nenáročná. Instalace zabere pouze několik vteřin. Pokud bude uživatel potřebovat program častěji, tak je vhodné si vytvořit ikonu na ploše, program se na to sám optá. Po spuštění aplikace se zobrazí drobné okénko s adresářem. Obvykle se program zeptá zdali nepotřebujeme upgrade, instaluje se chvíli a je zdarma. Funkce tohoto free programu jsou omezené, proto se doporučuje používat online převod. Uživatel bude používat pouze tři ikony, přidání souborů, výběr cílového umístění a potvrzení konverze. Konverze je rychlá, zabere pouze několik vteřin a soubor se ukládá do formátu .docx.

Používání nainstalované aplikace

Převod s nainstalovaným konvertorem v počítači

Konverze PDF formátů je velmi snadná, obvykle je potřeba se naučit pouze první konverzi, poté si již uživatel zvykne a jde to automaticky. PDF je nejvyužívanější formát ke sdílení obsahu a je třeba se sním naučit zacházet. Společně s kvalitním konvertorem je úprava a zacházení s PDF dokumenty velmi snadné.

PDFConverter je možné navštívit na tomto linku.

Rubrika: Návody, Představení.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)