Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Boston zaplatí 170 tisíc dolarů za zatčení za natáčení mobilem

Město Boston v USA se rozhodlo zaplatit vyrovnání a soudní výlohy ve výši 170 tisíc dolarů jistému pánovi za to, že byl zatčen, když natáčel zásah policistů. Pan Glik natáčel v roce 2007 zásah policistů v Bostonském parku Common, když zatýkali jiného muže.

Zatkli ho a následně obvinili dle zákona v Massachusetts (tzv. Massachusetts Wiretapping Law), dle kterého je postihnutelné, když natáčíte druhou osobu mobilním telefonem, aniž je ona s tímto obeznámena a dá k tomu souhlas. Pan Glik byl nakonec obvinění zproštěn, ale jal se stěžovat si na příslušném oddělení na policii. Tam se mu ale více méně vysmáli a poradili mu, nechť je zažaluje. A to také pan Glick udělal.

Minulý rok (2011) poté nakonec odvolací soud jednoznačně rozhodl, že pan Glick měl dle prvního dodatku americké ústavy právo zaznamenat akci veřejných činitelů na veřejném prostranství. Město Boston nakonec přiznalo svou chybu a rozhodlo se zaplatit.

Bostonská policie také zavedla do praxe výuková videa, která upozorňují policisty na fakt, že při zásazích mohou být natáčeni.

Z celé sumy dostane pan Glick 50 000 dolarů jako odškodné a zbylé prostředky budou použity na pokrytí soudních výloh.

Rubrika: Novinky.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)