Skip to content


«
»

Tahovou strategii Pán Hradu již hraje více než sto padesát tisíc hráčů

Pán Hradu

Dnes bychom vám chtěli blíže představit opravdovou lahůdku. Jedná se o ryze českou tahovou strategii, kterou v současné době hraje již přes sto tisíc hráčů. Dalo by se říci, že se stala legendou v oblasti online her. Vaším hlavním herním úkolem bude, vybudovat si velkolepé zlaté království a porazit nebezpečné skřety.

Mnozí z vás již jistě vědí, o jakou hru se jedná. Pokud jste měli na mysli online strategii Pán Hradu,uhádli jste. Její nespornou výhodou je především to, že ji nemusíte instalovat do počítače a přístup k ní máte z jakéhokoliv počítače s připojením na internet. Jestliže se rozhodnete hru vyzkoušet, první co musíte udělat, je provést svou registraci. Zadat musíte standardní údaje, jako je herní přezdívka, heslo a emailová adresa. Poté bude jen na vás, na jaké světové straně si začnete své království budovat. Proběhne-li registrace správně, musíte svůj účet ověřit a to pomocí odkazu, jež jste dostali do své emailové schránky.

Grafické zpracování hlavní stránky

Hlavní stránka hry Pán Hradu

Na samém počátku hry se nesmíte nechat odradit malým stavením, které má představovat váš hrad. K dispozici budete mít svého hrdinu, který představuje vaši základní jednotku. Je velmi důležité upozornit, že pokud hrdina zemře, oživit je budete moci až po určité době. Proto si všechny své tahy vždy dobře promyslete. Všechny jednotky ve hře mají dva ukazatele. Jeden je modrý a představuje celkovou energii a druhý červený, ten znázorňuje množství zdraví. Každý pohyb nebo útok ubere určité množství energie. Ta se samozřejmě pomalu opět doplňuje. Zdraví, však bohužel ne. Jedinou jednotkou, která to dokáže je samotný hrdina. Budete-li chtít doplnit zdraví svých jednotek, musíte najít kouzelný lektvar.

Podoba vašeho království

Náhled hradu, s domy a statkem

Je velmi užitečné a pro všechny začínající hráče přímo doporučené, využít připraveného rádce. S jeho pomocí, získáte přehled o základních principech hry. Formou úkolů vám postupně vysvětlí nejenom významy staveb, ale dokonce i bojů. Samozřejmě, že za každý úkol, vám náleží příslušná odměna. Kromě samotných staveb je ve hře zvláštní portál. Ten si můžete zprovoznit až ve vyšší úrovni a jeho hlavní funkcí je přenášení jednotek do ostatních míst na velké herní mapě.

Tři úrovně magických portálů

Náhled jednotlivých stupňů přepravních portálů

Samotná herní mapa je opravu rozsáhlá a jednotlivé čtverečky s čísly, označují herní úroveň království, jež se na něm nachází. Dále jsou zde k dispozici místa s lomem na těžbu kamene, pily na produkci dřeva a důl pro potřebu železné rudy. Do všech těchto míst můžete cestovat, samozřejmě s rozdílnou dobou přepravy.

Mapa ostatních kralovství

Náhled mapy světa s ostatními hráči

Nyní bychom se rádi přesunuli k samotné starosti o váš hrad. Jak již bylo řečeno výše, ve hře jsou zapotřebí různé suroviny a to nejenom pro výstavbu nových budov, ale také jednotek. První, důležitou surovinou je zlato. To dostáváte od svých poddaných, ze všech postavených domů. Další je jídlo. To je důležité hlavně pro verbování jednotek. Dá se získat jednak z pěstování zeleniny nebo obilí na statku, nebo ze zabitých divokých prasat. Neméně důležitou surovinou je dřevo, to musíte sbírat z pily, stejně jako kámen z lomu a železnou rudu z dolů. Zlato se vám přičítá vždy za jednu minutu. Ve hře to znázorňují hodiny v levém horním rohu obrazovky.

Drak je v boji velmi užitečný

Přítomnost draka dokáže celý boj zvrátit

Na řadu přicházejí samotné stavby, jež můžete v průběhu hry používat. Základní budovou je dům, ze kterého vám plynou zlaté mince. Čím více se do něj vleze obyvatelů, tím více zlata dostanete. Proto, aby vaši obyvatelé mohli v domě bydlet, je potřeba voda. Tu získáte postavením studny, která dokáže zásobit celkem čtyři obyvatele, proto je potřeba postavit studen více. Pro jídlo musíte postavit statek, s několika malými zeleninovými poli. Vysetí zeleniny stojí zlato a na úrodu si musíte nějakou tu hodinu počkat. Jakmile vše sklidíte, získáte na konto jídlo. Později můžete stavět i obilná pole, která značně zvýší výnosy. Pro zvýšení produkce jednotlivých surovin, lze postavit truhlárnu, kovárnu a kamenictví. Za každou úroveň stavby, se vám zvýší produkce o jednu jednotku.

Náhled hradu i s okolními budovami

Celkový pohled na vybudované království

Velmi důležité je také tržiště, na kterém můžete prodávat suroviny, abyste získali zlato a zase naopak suroviny kupovat. Jakmile postavíte dílnu, budete moci vyrábět například vozík pro převoz surovin, beranidlo na bourání nepřátelských zdí nebo stavitele, jež se postará o budování palisád nebo cest. Rozhodně zapomenout bychom neměli ani na kasárny. Bohužel, však je jedna kasárna domovem pouze pro jednoho zbrojnoše. Chcete-li zbrojnošů více, je potřeba postavit více kasáren. Nyní je potřeba, vystavět si funkční portál. Jeho první úroveň, vám dovolí transportovat jednotky do pustých míst na mapě. Díky druhé úrovni, již lze provádět transport i do jiných království, kde je portál již také funkční. S poslední třetí úrovní, k vám mohou přicházet nepřátelské jednotky od jiných hráčů.

Hromadný boj několika hráčů

Barevné rozlišení vlastních jednotek

Nepřátelské jednotky se začnou množit, s vaší přibývají herní úrovní hradu. Útočit na vás budou různí skřeti, jedni budou mít meč nebo sekeru, druzí zase různá kouzla. Velmi nebezpečnou jednotkou je skřetí velitel. Každá jednotka ve hře, ať již nepřátelská nebo vaše, má určitou velikosti útoku a obrany. Tyto údaje jsou přímým ukazatelem toho, jak bude útok vůči druhé jednotce účinný a kolik poškození ji uštědří. Samozřejmě, lze tyto údaje zvyšovat a to nejenom množstvím zabitých nepřítel, ale i různým bojovým vybavením. Můžete tak používat různá brnění, helmice, zbraně, boty nebo amulety. Nevýhodou je však jejich opotřebení, které může za čas předměty úplně zničit.

Náhled vlastních i nepřátelských jednotek

Přehled téměř všech jednotek ve hře

Čas od času do vašeho království zabloudí trpaslíci, kteří vám pomohou v boji proti skřetům a po čase zase sami od sebe zmizí. Stejně tak je to i s dráčky, ti jsou ale schopni vám při své návštěvě zničit některý z postavených budov. Ve hře existuje možnost některé jednotky uplatit a poté je libovolně ovládat. Lze to jak u skřetů, trpaslíků, tak i u draků. Čím více zlata nebo jídla jim nabídnete, tím je šance na jejich uplacení větší. Samozřejmě, že ne vždy se to povede a ne u každé jednotky to lze provést. Zcela unikátní jsou ve hře velcí zlatí draci, které je nutné získat na svou stranu, chcete-li hru vyhrát.

Tabulka s nabídkou uplácení

Uplácení nepřátelské jednotky

Jako poslední, bychom vám chtěli představit klan. Je to vlastně společenství hráčů, kteří hrají a drží pospolu. Nejenom že si mohou navzájem surovinově pomáhat, ale také se navzájem chránit nebo pořádat hromadné bitvy. Důležité však je, že pokud chcete hru Pán Hradu vyhrát, rozhodně to sami nedokážete. Odměnou vám budou kredity, které můžete využít pro různá vylepšení ve hře.

Rubrika: Návody, Počítačové hry, Recenze, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)