Skip to content


«
»

Jak snadno zobrazit nebo upravit DOCx bez MS Office

SkyDrive

Pokud nejste vlastníkem kancelářského balíku MS Office může být i pouhé vytištění, zobrazení, neřku-li i drobná úprava zaslaného souboru ve formátu DOCX problém. Naštěstí je zde kupodivu překvapivě snadné řešení, kdy nic nemusíte převádět. Vše přitom vyřešíte za pomocí nástroje přímo od Microsoftu.

Na mysli máme jednu ze služeb nové řady portálů Microsoftu SkyDrive, nebo klidně i nového freemailu Outlook.com. Pokud máte zřízený jakýkoliv uživatelský účet u některého z webů Microsoft dostanete se i ke službě SkyDrive. Snadná cesta k tomuto cloudovému disku je například právě přes e-mailový účet na novém webu Outlook.

Nyní ale zpět k DOCX souboru. Následně jej stačí jednoduše nahrát do libovolné složky na disku SkyDrive a otevřít. Dokument se bez problémů korektně zobrazí a můžete jej vytisknout. Pokud jej potřebujete i upravit, tak i to je možné. Jste pouze omezeni tím, že některé složitější soubory – obsahující sledování změn nebo některé s komentáři – nelze editovat online, ale bude vám doporučena standardní aplikace MS Word.

Nicméně v minimálně 90 % případů za pomocí služby SkyDrive svůj problém dokážete snadno vyřešit.

Více informací o SkyDrive.

Dokument DOCX v disku SkyDrive

Zobrazení DOCX dokumentu ve SkyDrive

Rubrika: Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)