Skip to content


«
»

Odborník na vypalování Express Burn si hravě poradí se všemi typy disků

Express Burn

Patříte-li mezi ty uživatele, kteří často vypalují různá data, filmy nebo hudby na přenosná média, pak byste si měli vybrat ten správný vypalovací program. Na světě je jich opravdu velká spousta, ale jak se mezi nimi vyznat? Někomu se lepší pracuje s jedním a někomu zase s tím druhým, je to opravdu zcela individuální. Dnes bychom vám jeden z nich chtěli představit trochu podrobněji, abyste si mohli o něm učinit vlastní představu.

Vypalovací program Express Burn je moderní pomůcka pro kopírování a vypalování dat, jenž je zcela volně ke stažení. Ostatně o jeho kvalitách svědčí i mnohé ocenění, které v minulosti získal. Je ovšem nutné mít kompatibilní vypalovací mechaniku, která společně s tímto programem zvládne vypálit jakoukoliv velikost souboru na DVD nebo CD disky. Mnoho uživatelů jistě ocení i snadno použitelné pracovní prostředí a širokou podporu formátů, s nimiž dokáže pracovat. Mezi těmi základními naleznete například AVI, MPG, VOB, ASF, WMV, MP4 nebo OGM. Tento program je opravdu dobrou volbou pro vypalování a nahrávání dat na CD, DVD či Blu-ray disky. Rozhodně bychom vám jej mohli vřele doporučit.

Přehledná základní nabídka

Náhled základního menu

S jeho pomocí, si budete dokonce moci vytvářet a vypalovat audio CD, datové CD, video DVD, datové DVD nebo datové Blu-ray disky. Zapomenout bychom rozhodně neměli ani na systém ovládání, jenž je řešen pomocí již známého „drag and drop“. Jednoduše si tak přetáhnete všechny soubory, z adresářů, složek nebo z pracovní plochy a poté již jen kliknete na tlačítko „Vypálit“. Poté se již program postará o zbytek a to včetně konverze souborů, bude-li to zapotřebí. Mnozí uživatelé, hodnotí tento program jako nejrychlejší vypalovací nástroj pro CD či DVD. V jeho prospěch také hovoří velké množství pokročilých funkcí, díky nimž můžete vytvářet či nahrávat ISO obrazy datových disků nebo přímou podporu pro mnoho dalších souborových formátů.

Ukázka přidávání MP3 souborů pro vypálení

Vypalování hudebních skladeb na Audio CD

Pro uživatele je ideální malá velikosti souboru a jeho úzký výběr. Díky tomu tak můžete pohodlně a rychle zálohovat nejenom všechna svá data, ale i DVD nebo hudební sbírky. Při testování tohoto programu se právě vypalování souborů s malou velikostí nejvíce osvědčilo, co do rychlosti zápisu. Na první pohled se může zdát, že při malé rychlosti, bude zápis trvat o hodně déle, ovšem ve výsledku je to spíše výhoda. Při rychlém vypalování mohou být data špatně uložena, načež nebudou správně fungovat, nebo v případě video souborů se mohou zasekávat. Vždy tak v předstihu zvažte, jakou rychlostí by se měla data vypalovat.

Pokročilé funkce pro kopírování obsahu

CD a DVD lze také kopírovat

Rozhodně se tohoto programu nemusí obávat ani na méně zkušení uživatelé. Jakmile si program stáhnete do počítače, pak už jen stačí jej spustit a průvodce instalace již zařídí vše potřebné. Na vás je pouze vybrat místo, kam si přejete aplikaci nainstalovat nebo stojíte-li o zástupce na pracovní ploše. Vše trvá opravdu jen krátkou chvilku, takže se budete moci ihned vrhnout na vypalování požadovaných dat.

Vložit si lze i vlastní název CD nebo DVD

Libovolné zadání názvu CD

Nyní bychom vám chtěli přiblížit všechny média, na které lze v programu Express Burn vypalovat. Základními typy disků, jsou jak jinak datová CD, jež jsou ideální pro zápis zálohovaných dat. Dalším typem jsou Audio CD nebo MP3 CD. Lze je použít do klasických CD přehrávačů. Předposledními disky jsou Video a Datové DVD, do nichž lze nahrát přes čtyři gigabity dat. Jako posledním jsou zde podporovány i tzv. Blu-ray disky s kapacitou dvacet pět až padesát gigabitů. Tato velikosti již značně rozšiřuje možnosti zápisu dat, které na ně mohou být uloženy. Zapomenout rozhodně nesmíte ani na pravidlo, že čím větší množství dat se na disk ukládá, tím delší doba je vypalování zapotřebí.

Přidávání vlatních video souborů

Tvorba vlastního filmového disku DVD

Všechny video soubory mohou být překódovány a následně vypáleny ve standardní DVD disk, jenž lze poté přehrávat na klasickém DVD přehrávači. Jak již bylo řečeno dříve, tento vypalovací program podporuje velké množství video formátů. Překvapí vás jistě i možnost výběru širokoúhlého nebo standardního video formátů. Vypalované video soubory lze zapisovat, jak v systému PAL tak i v NTSC. Kromě klasického vypalování na DVD, lze na ně audio soubory zaznamenávat i pomocí přímého digitálního nahrávání, které dokáže udržet perfektní kvalitu zvuku. Pro vypalování Audio CD program podporuje mnoho nejrůznějších formátů, a to včetně WAV, MP3, WMA, AU, AIFF, RA, OGG, FLAC nebo AAC.

Video soubory lze před vypálením upravit

Pokročilé volby u video souborů

Bez větších problémů, můžete vypálit Audio CD bez pauzy mezi jednotlivými nahrávkami a dokonce bude automaticky provedena i normalizace hlasitosti všech zvukových skladeb. To je velmi užitečná funkce, a to zvláště tehdy, chcete-li vytvořit kompilační CD z několika různých zdrojů. Další zajímavé funkce zahrnují podporu pro multi-session záznam na audio CD nebo DVD či zaznamenávání CD Recordable (CDR). Kompletní uživatelský manuál ke všem dostupným funkcím, si lze prohlédnout na domovské stránce tohoto vypalovacího programu.

Multifunkční vypalování

Kromě vypalování lze i přehrávat

Co by se dalo říci na konec? Program Express Burn je mimořádně rychlý a snadno použitelný vypalovací program, jež si hravě poradí se všemi druhy disků. Je zcela ideálním řešením pro uživatele, kteří si chtějí své data spolehlivě vypalovat anebo zálohovat na některých, ze široké řady použitelných médií. Pokud mezi tyto uživatele patříte i vy, rozhodně tohoto šikovného pomocníka vyzkoušejte. Ztratit nemůžete nic, ovšem získat lze opravdu mnoho.

Rubrika: Počítačové programy, Představení, Tipy.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)