Skip to content


Předchozí zpráva: «
Následující zpráva: »

Nová verze Skype 6 – žádná velká revoluce

Velmi oblíbený komunikační nástroj pro textovou, hlasovou a video komunikaci vyšel v nové šesté verzi. Nečekejme žádnou zas tak výraznou změnu, jak by se mohlo zdát, když je to zcela nová (majoritní) verze. Změny jsou spíše kosmetické a pár drobností ve funkčnosti. Více je znát fakt, že Skype již delší dobu vyvíjí Microsoft.

Po poměrně dlouhé době Skype vyšel ve zcela nové verzi 6. Verze 5 tu byla dlouho s několika menšími updaty. Co vlastně verze 6 nabízí nového? Na první pohled zaujme především inovovaný vzhled inspirovaný novými Windows 8, která mají právě dnes, 26.10. 2012, své oficiální představení a uvedení na trh. Nový Skype tak vyšel ruku v ruce s novými Windows. Pro Windows 8 je také k dispozici samostatná verze Skype 6 do prostředí Metro (tak už se mu vlastně říkat nemá, ale uživatelé vědí o co ve Windows 8 jde). Tato verze je více přizpůsobena dotykovým displejům.

Vraťme se však k běžné verzi, kterou si stáhnete i pro Windows XP, Visty či Windows 7. Změny jsou tedy spíše kosmetické, nová verze nepřináší nic až tak zásadního. Vzhled v nové verzi je plochý právě dle Windows 8, i logo Skype nemá žádné stíny, je zcela ploché. Vzhled působí vzdušněji a přehledněji. Slovenské uživatele potěší fakt, že „teraz Skype vie hovoriť po slovensky“ – kromě slovenštiny byly přidány i další nové jazyky a čeština dostala update k nové verzi. Mezi další novinky patří možnost se přihlásit pomocí Facebooku, vliv této sociální sítě je snad všude a neopomíjí se ani Skype. Vlastní Skype účet již není třeba, máte-li FB. To se zdá jako poměrně dobrý nápad vzhledem k počtu uživatelů FB. Další možností je přihlásit pomocí účet Microsoft Account, který je využíván zejména pro registrace MS aplikací, jako Visual Studio Express a podobné.

Dalšími drobnými změnami je například to, že již se nikde nedočteme, kolik je aktuálně připojených uživatelů na Skype, toto číslo se nacházelo ve starší verzi dole vlevo. Mezi příjemnou drobnost patří, že při psaní danému kontaktu máme volbu zda chceme napsat na Skype či SMS, tato volba je nyní přímo u pole pro zprávu. Takových drobností by se našlo ještě několik, ale nejsou zas tak významné, například umístění ikony pro vkládání smajlíků na pravou stranu. Celkově nový Skype 6 není žádnou revolucí, přináší drobné změny, nové jazyky, plochý vzhled ve stylu Windows 8 a několik detailů. Microsoft slibuje lepší kvalitu videohovorů a hlasu, to pozná každý uživatel subjektivně sám.

Rubrika: Novinky, Počítačové programy, Recenze.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)