Skip to content


«
»

Online farmářská hra vám umožní pěstovat plodiny i chovat zvířata

My Little Farmies

Dnes vám chceme blíže představit online prohlížečovou hru, v níž se dosytosti vydovádíte ve farmaření, chovu dobytku a zpracování různých produktů. Největší výhodou je skutečnost, že hru není potřeba nijak instalovat a přihlásíte se k ní z jakéhokoliv počítače, který je ovšem připojená k internetové síti. Samozřejmě, že musíte ve hře začít od samotného začátku, tedy od malého pozemku a několika méně důležitými budovami. Hra je kompletně zpracována v českém jazyce, takže nenastane problém s porozuměním.

Farmářská hra My Little Farmies nabízí trochu jiné herní možností, než na které byli hráči u podobných simulátorů zvyklí. Jako první krok si je nutné vytvořit herní účet, v němž budete hrát. Po zadání uživatelského jména, hesla a emailového účtu, vám nebude již nic překážet v tom, abyste se pustili do hry. Jako jednu z prvních budov budete mít mlýn. Ten je užitečný zvláště v tom, že vám nabízí možnost pomlít sesbírané suroviny. Ze žita uděláte žitnou mouku a ze pšenice zase pšeničnou. Samozřejmě, že všechno potřebuje svůj čas, a tak i mletí nebude za pár sekund hotové. Vylepšení nabízí mlýn v tom, že je možné si dokupovat místo na mletí. To znamená, že na počátku budete moci mlít maximálně jen deset jednotek obilniny. Dále si pak můžete dokoupit i další dvě místa. Tato funkce je dispozici u všech produkčních budov.

Celkový pohled na farmu hráče

Pohled na farmu si můžete libovolně přiblížit

Jak již bylo řečeno, můžete se věnovat jak farmaření, tak i chovu. Každý produkt potřebuje místo na svůj růst v podobě pole. Poté co jej zasejete, je potřeba jej i zalít. Tím bude doba potřebná pro jeho růst zkracována. Obchod, v němž si lze semena pořídit je rozdělený na zeleninu, obiloviny, ovoce, dříví, bylinky a vlákno. Pěstovat tak můžete například pšenici, brambory, zelí, dýně, vinnou révu, slivoně, jabloně, heřmánek, šalvěj, baldrián nebo len.

Nákup různých semen v obchodě

Rozdělení semen podle druhu

Naopak živočišný chov vám nabízí malá, střední a velká zvířat. Mezi nimi se můžete těšit na zajíce, slepice, husy, kozy, ovce, krávy či prasata. Zde je však nutné nejprve vystavět vhodnou ohradu, s korytem a bazénem. Do ní pak zvířata lze přesunout. Stejně jako u rostlin, také zde krmením a napájením zrychlíte proces chovu. Za zmínku jistě stojí i možnost chovu mláďat, ze kterých vyrostou posléze dospělá zvířata. K tomu je však nutné mít zvířecí pár, chlév a jesle. Všechny tyto součásti je nutné vlastnit, pokud chcete zvířat rozmnožovat.

Nákup zvířectva a potřebných ohrad

Pořízení je stejné, jako u semen

Další záložkou jsou produkční budovy. V kuchyni je možné vyrobit lahodné jídla, ze zeleniny, v moštárně zase ovocnou šťávu ze švestek či jablíček. Pila umožňuje zpracovávat dříví ze stromů a pekárna péct čerstvé pečivo. Tesařství slouží pro výrobu nabídku z prken a tkalcovství zase produkuje jemnou látku z vlny. Vinný sklep zpracovává mošt na lahodné víno, krejčovství zase oblečení. Šikovnou budou je udírna, v níž můžete rafinovat své ryby uzením. Poslední budovou je pivovar, který nabízí zpracování obilovin do vynikajícího vína.

Okno pro vašeh herní kamarády

Seznam všech kamarádů ve hře

Mimo to máte možnost nakupovat i dekorační předměty v podobě chodníků, luceren, laviček, balíků ze slámy, soch, praporů, fontán apod. Vše samozřejmě stojí peníze, které si musíte vydělat právě pěstování a chováním dobytka. K dispozici vám jak haléře, tak i zlato, jez můžete kupovat i za skutečné peníze. Důležitou součástí hry jsou zákazníci, kteří se budou procházet po vaší farmě. Každý z nich vám jednou denně vnese svůj požadavek na určité množství zboží, za které je vám ochoten zaplatit předem stanovenou cenu. Můžete jim vyhovět nebo odmítnou. Postavit si je možné i vlastní prodejní stánek a to buď malý, střední nebo velký. Díky němu pak budete moci rychleji prodávat některé druhy svého zboží a tak získat peníze rychleji.

Příběhové úkoly ve hře

Plnit je možné hned několik příběhových úloh

Chybět nebude ani věrný rádce, který vás bude hrou provázet. Vždy vám nabídne několik úkolů, za které v případě splnění, dostanete zaplaceno. Svůj park si můžete postupem času rozšiřovat a tak několikanásobně zvýšit svou produkci i příjem peněz. Samostatnou kapitolou jsou pak vaši přátelé, k nimž můžete chodit i na návštěvu. Zde se právě hra liší od podobných výtvorů, neboť na farmě přátelům může i pomoci. A to například se zaléváním, doplnění krmiva apod. Za to získáte body do zlaté hvězdy. Čím více budete mít přátel, tím větší vymoženosti na svou farmu získáte. Ale pozor, místa pro přátele jsou omezena.

Tabulka úspěchů a přehled dvoru

Za každou činnost je možné získat vyznamenání

Další možností ve hře jsou karty. Každá věc, zvíře nebo dům je zde poskládána z jednotlivých karet, které pokud najdete a spojíte, bude vám vyobrazená věc patřit. Každý den máte nárok si otevřít jeden stříbrný balíček, v němž si z osmi karet vyberete čtyři. Poté, co si ve hře postavíte kočárovou stanici, můžete jednotlivé karty vyměňovat navzájem s ostatními hráči a tak si rychleji věci zkompletovat. Je pro vás připraveno i pěkné grafické zpracování, ukazující, kolik kusů hráč vlastní a kolik mu jich ještě chybí. Vše je rozděleno na jednotlivé stupně, označující jejich úroveň.

Skládání jendotlivých dílů karet

Kompletace je dobrým způsob získávání věcí

Grafické zpracování hry vás jistě nadchne, neboť jsou k dispozici skvělé animace, včetně vycházejícího kouře z komína. Zapomenout bychom neměli ani na uživatelské fórum, či technickou podporu. Hru je možné hrát v jakémkoliv internetovém prohlížeči, neboť je u všech zaručena plná kompatibilita.

Rubrika: Počítačové hry.

0 reakcí

Mějte přehled o nových komentářích, přihlašte se k odběru RSS kanálu komentářů tohoto příspěvku.

Některé HTML je povoleno

(vyžadováno)

(vyžadováno, nebude nikde zobrazeno)